Suzanne Vega se v listopadu vrací do České republiky!

Suzanne Vega se v listopadu vrací do České republiky!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Americká písničkářka z New Yorku Suzanne Vega zakončí letošní evropského turné v České republice. Na třech koncertech (6. 11. Praha – Malostranská Beseda, 8. 11. Ostrava – ČEZ Aréna a 9. 11. Hradec Králové – hala TJ Slavia) vystoupí na společném koncertu se skupinou Čechomor v rámci Kooperativa Tour 2012.

Unikátního zážitku se dočkají zejména návštěvníci koncertů v Ostravě a Hradci Králové, kde Čechomor zahraje svůj projekt Proměny a písničkářku Suzanne Vega kromě jejího dvorního kytaristy Gerryho Leonarda, doprovodí Smíchovská komorní filharmonie řízená dirigentem Josefem Vondráčkem v orchestrálních aranžmá Karla Bergera a Gerryho Leonarda.

„Suzanne Vega hrála v České republice už několikrát, a proto jsme hledali něco, čím by tyto koncerty byly jiné a zvláštní, zkrátka jsme hledali něco, co fanoušci Suzanne Vega ještě neměli šanci slyšet“ říká houslista a zpěvák skupiny Čechomor Karel Holas. „Je neuvěřitelné, že od vydání jejího snad největšího hitu Solitude Standing uplynulo právě 25 let. A protože s Čechomorem momentálně u příležitosti desátého výročí uvedení filmu Rok Ďábla hrajeme projekt Proměny se Smíchovskou komorní filharmonií, napadlo nás, že bychom mohli Suzanne navrhnout, zda by také nechtěla zahrát své skladby v orchestrálním aranžmá,“ dodává Holas.

Spolupráce Čechomoru se Suzanne Vega se datuje už od roku 2009, kdy si Čechomor na tři koncerty své Kooperativa Tour americkou písničkářku pozval poprvé. Vrcholem spolupráce pak byla loňská červencová krátká návštěva Suzanne Vega v Praze, kde kromě jedinečného koncertu v pražské Malostranské besedě stihla ve studiu natočit písničku Rain is Falling na album Místečko skupiny Čechomor. Toto album, které vyšlo v roce 2011 pro Čechomor, produkoval právě dvorní kytarista Suzanne Vega Gerry Leonard a částečně se natáčelo v jeho studiu poblíž New Yorku.

Na společném koncertu Suzanne Vega a Čechomoru v pražské Malostranské besedě uslyší diváci písničky Čechomoru v komorní sestavě a Suzanne Vega zahraje spolu s kytaristou Gerry Leonardem průřez svých největších hitů.

Na koncertech v Ostravě a Hradci Králové potom uslyší diváci projekt Proměny v podání skupiny Čechomor s hostující Ivou Marešovou a dvacítku známých i méně známých písniček Suzanne Vega v orchestrálních úpravách.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!