Zemřel Ingo Bellmann, zakládající člen Jablkoně

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V pátek 13.7.t.r. náhle zemřel zakládající člen skupiny Jablkoň, Ingo Bellmann. Je autorem nebo spoluautorem velké části Jablkoňského repertoáru a významně ovlivnil specifický sound a hudební směr, který skupinu proslavil. I když v kapele už 15 let přímo nehrál, stále to byl výborný kytarista a hlavně skladatel.
Jeho svérázné muzikanství se projevuje na všech albech, které kdy skupina Jablkoň natočila. Několik jeho skladeb se objeví i na novém CD, které se teprve připravuje k vydání. Další hodiny jeho nahrávek nejrůznějších nápadů, motivů a improvizací teprve čekají na zpracování.

Ingo Bellmann pocházel ze starého rodu, jehož jméno nosili i známe osobnosti, např. švédský básník, pražský zvonař, či mecenáš výtvarného umění. Narodil se roku 1949 v Praze, kde vystudoval ČVUT (s titulem Ing.), ale i kytaru u profesora Milana Tesaře. Většinu svého života pak dělil mezi obchod (v současnosti byl
obchodním ředitelem Syntea software group) a hudbu. Vždy byl zvyklý dělat všechno s plným nasazením, na nejvyšší obrátky. Tak, aby  toho dokázal stihnout co nejvíce. To bohužel platilo jen do nešťastného dne "pátku třináctého ". K  bohatě naplněnému životu Ingo Bellmanna neodmyslitelně patřil i sport, a právě při sportování se jeho srdce i život definitivně zastavili.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!