Kavárna POTMĚ se vrací do Prahy a poprvé míří do regionů ČR

Kavárna POTMĚ se vrací do Prahy a poprvé míří do regionů ČR

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Ve středu 6. června ve 13 hodin se na Ovocném trhu v Praze otevřou dveře v pořadí již osmé Kavárny POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí číšníci. Vypít si šálek vyhlášené černočerné kávy a vyzkoušet si, jaké to je vnímat svět bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů - zraku, je možné až do 21. června, každý den od 10 do 21 hodin.

 

Letos ji slavnostně otevřeme s paní Jiřinou Bohdalovou a Simonou Stašovou. Přiznám se, že se těším více než kdy dříve - na setkávání s vámi, na nevidomé kavárníky, na hraní a obsluhování potmě (zase si to zkusím)… i na tu tmu, se kterou jsem se za posledních 7 let dost sblížila a musím říct, že umí být i neobyčejně barevná. Pomáhá mi nevidět věci černobíle a to mě obohacuje," říká o neobvyklém, ale již tradičním projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu jeho patronka Aneta Langerová.

Uvnitř kavárny se Vás postará zkušený tým nevidomých hostesek, průvodců a číšníků. Její návštěvou přispějete do sbírky Světluška 100 Kč a jako památku na neobyčejný zážitek si odnesete hrneček se Světluškou.

Těšit se můžete na zajímavý doprovodný program: Den POTMĚ s Anetou (6. 6. od 13 do 20 hodin), hudebník Ivan Hlas a nevidomý zpěvák Lukáš Kakara vystoupí na střeše kavárny (13. 6. od 17 do 19 hodin) a ukázka výcviku vodících psů (11. 6. od 17 do 19 hodin).

 „Svět bez barev a světla může být nečekaně laskavý, plný vjemů, pocitů a inspirace, a proto se lidé do kavárny každý rok vrací. Abychom tento nevšední zážitek zprostředkovali také lidem mimo Prahu, postavili jsme Kavárnu POTMĚ na kola a pošleme ji do světa. Historicky první zatemněný autobus s kavárnou, ve které vás obslouží nevidomí, postupně navštíví všechny regiony v České republiky," prozradila Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Kavárna POTMĚ míří k Vám! Křest autobusu se uskuteční 19. června ve 13 hodin a na palubu jako první nastoupí: Aneta Langerová, Jiří Macháček, Saša Rašilov s Vandou Hybnerovou, Ondřej Brzobohatý, Tonya Graves,  Anna Polívková, Bára Hrzánová, Jolana Voldánová, Lucie Výborná, Petr Rajchert a Vladimír Kořen.

I v tomto roce budou velkou oporou zaměstnanci finanční skupiny AXA, kteří již pátým rokem pomáhají postavit kavárnu na Ovocném trhu a budou rovněž pomáhat s doprovody obsluhy kavárny. „Kavárna POTMĚ se pro zaměstnance skupiny AXA stala tradiční akcí, na níž se každoročně hlásí desítky dobrovolníků. Jsem potěšen, že se každoročně vracejí ti, kterým tato pomoc přirostla k srdci, ale objevují se i noví dobrovolníci. Mezi nimi a lidmi z kavárny vznikla řada přátelství. Je to dobré znamení i do budoucna,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA, která je již sedmým rokem generálním partnerem projektu Světluška.

Kavárna POTMĚ stála též u zrodu partnerství se společností Herbadent, hlavním partnerem projektu Světluška. „Za 4 roky hlavního partnerství HERBADNETU se Světluškou, mohu jen s potěšením konstatovat, že nás takováto spolupráce posunula v očích veřejnosti mezi české firmy, které skutečně konají, namísto prázdných slov. A tyto odezvy slyšíme nejen od samotných zákazníků, ale projevují se postupně i v růstu naší firmy. O to více potěšující je fakt, že tím HERBADENT pomáhá těm, kteří to opravdu potřebují,“

Dárci mohou Světlušku podpořit kdykoliv v průběhu roku odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777  ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku). Sbírkové konto Světlušky "deset devítek" 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!