Animované filmy na kolech

Animované filmy na kolech

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Jezdíte občas autobusy Student Agency? Pokud ano, tak jste si už jistě všimli, že od února na palubách žlutých autobusů probíhá takzvaný Festival na kolech. Máte tak možnost až do konce března zhlédnout filmy studentů 4 evropských škol animace.

Projekt organizuje ANOMALIA, platforma na podporu, rozvoj a vzdělávání v moderní 3D animaci, ve spolupráci s cestovní agenturou Student Agency. Záměrem Anomalie je přinést studentské filmy ze studentského undergroundu a uzavřených filmových festivalů do běžného veřejného života. A  také inspirovat diváky k rozvoji vlastní tvůrči fantazie k osobnímu obohacení a překonání všeobecného stereotypu, že animovaná tvorba je pouze pro malé děti.

“Jestliže je v zahraničí běžné, že animace prožívá zlatou éru, u nás je veřejným tajemstvím, že se česká animovaná tvorba pozapomněla v studentském undergroundu a své vlastní minulosti. Široká veřejnost tedy nemá mnoho možností seznámit se s potenciálem animovaných přiběhů. Neboť animace je svou podstatou jazyk”, říká organizátor  a 3D animátor David Toušek.

Díky bezdrátovému internetovému připojení ve žlutých autobusech po zhlédnutí filmů můžete navštívit stránky www.festivalnakolech.cz, kde máte možnost filmy ohodnotit. A protože jsou to studentské filmy, tak pro jejich autory je zpětná vazba důležitou inspirací a příležitostí posunout se dál.

“Studentské filmy jsou bránou do kreativního experimentu a do příběhů bez omezení. V mnohém mohou nastavit laťku tam, kde jinak nejsou možnosti pro experiment nebo převládá nedostatek kreativní představivosti a odvahy využít animaci i v netradičních formách a estetice”, dodává David Toušek.

Tak pokud už jste žlutou linkou jeli, tak nezapomeňte zhlédnuté animované filmy ohodnotit a pokud ještě ne, tak se máte na co těšit.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!