FLAMENCO se můžete naučit v Třebíči

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


FLAMENCO – tradiční španělský tanec plný vášně se můžete naučit v neděli 20. června 2010 od 14. hod. v třebíčském centru, které nabízí mimořádnou akci – kurz vedený Pavlem Lhotským, lektorem a tanečníkem flamenca z brněnské školy.

Flamenco je snad nejznámějším a nejvýraznějším projevem španělské (přesněji řečeno jihošpanělské-andaluské) lidové kultury. Krása, atraktivita, umělecká hodnota a náročnost flamenca způsobily, že se jako jedno z mála lidových umění dostalo daleko za hranice země svého původu. Po celém světě existují školy flamenca. Stalo se jakýmsi symbolem Španělska a jeho kultury podobně jako býčí zápasy. Vzniklo mezi cikány už v 15. stol. V rytmech tohoto dynamického tance se mísí jak španělská a indická, tak i židovská a arabská kultura. S příchodem romantismu zaznamenal tento životní styl velký rozkvět a následoval zlatý věk a období kaváren s famencovou produkcí.

Pokud se rozhodnete protančit červnové odpoledne v centru a flamenco se naučit, musíte se přihlásit nejpozději do 14.6.2010 na adrese www.trebicskecentrum.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!