Vinyla - nová (umělecká) hudební cena

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V ČR dlouhodobě chybí reprezentativní hudební cena, která by byla schopná pojmenovat a ocenit důležité počiny v současné české hudbě. Stávající ceny odrážejí buď popularitu (např. ceny Žebřík) nebo nepokrytě reprezentují vydavatelské lobby (Ceny Anděl). Cílem hudební ceny Vinyla je oprostit se od všech zájmových vazeb a tlaků a ocenit ty, kteří do tuzemské hudby přinášejí autorské, tvořivé a novátorské elementy.

Vinyla by měla kriticky reflektovat tuzemskou (uměleckou) hudební scénu. Snahou pořadatele, občanského sdružení Goliart, je vytvořit ocenění, které bude v hudebním prostředí ekvivalentem toho, co znamená ve výtvarném umění Cena Jindřicha Chalupeckého či v oblasti divadla Ceny Alfréda Radoka. Výsledky budou vyhlášeny už za tento rok.

Vyhlášeny jsou celkem 3 kategorie (deska roku, počin / událost roku, objev roku). O výsledcích v jednotlivých kategoriích budou rozhodovat hlasovatelé (porotci) nominovaní Radou, což jsou novináři a hudební publicisté, kteří se o hudbu dlouhodobě kriticky zajímají a pomáhají formovat myšlení o hudbě.

Vyhlášení výsledků hlasování a ocenění vítězů jednotlivých kategorií proběhne na přelomu měsíců února a března 2012.

Bližší informace o hudební ceně Vinyla včetně podrobného způsobu hlasování apod. naleznete na www.vinyla.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!