Na Cenu Pavla Kouteckého nominovala porota letos sedm filmů

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Letos popáté měli filmaři možnost přihlásit své filmy do klání o Cenu Pavla Kouteckého, která je udělována tvůrcům dokumentárních filmů. O cenu se letos ucházeli tvůrci přesně stovky dokumentárních filmů a pětičlenná porota z nich vybrala sedm, ze kterých vzejde jediný vítěz.

Do nominací o cenu, která podporuje pokračovatele režiséra Pavla Kouteckého, trpělivé pozorovatele světa schopné sdělí své pocity a postřehy filmem, se letos dostali tito režiséři a filmy: For Semafor (rež. Míra Janek), Medvědí ostrovy (rež. Martin Ryšavý), Nesvatbov (rež. Erika Hníková), Pozemšťané, koho budete volit? (rež. Účastníci dokumentární dílny o. s. Inventura a Linda Jablonská), Vše pro dobro světa a Nošovic (rež. Vít Klusák), Česká Granada (rež. Jan Papoušek) a Filmař, fanoušek, podivín (rež. Kateřina Mikulcová).

Letos poprvé organizátoři ceny představí nominované snímky na veřejných projekcích od čtvrtka 2. června do neděle 5. června a to v kině Světozor nebo v rámci projekcí pod širým nebem v parku na Letné nedaleké Letenského zámečku. Kino Světozor bude uvádět nominované filmy ve čtvrtek a pátek vždy od 18 hodin za vstupné 50 korun, noční projekce na Letné proběhnou v pátek a sobotu od 21 hodin a budou zdarma. Slavnostní vyhlášení, které proběhne příští pondělí v pražském Divadle Archa, je částečně přístupné veřejnosti a poslední lístky na tento večer udílení Ceny Pavla Kouteckého je možné zakoupit v pokladně divadla. V rámci večera bude promítnutý vítězný film a krátký film režiséra Pavla Kouteckého.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!