Traband vydalo nové album "Neslýchané" na CD i DVD!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Neslýchané, je nové řadové rockové album písní na CD doplněné o DVD, které obsahuje starší skladby Trabandu. Ty jsou na DVD přetlumočeny do českého znakového jazyka tlumočníky České komory tlumočníků znakového jazyka a zaznamenány v podobě videoklipů.

Přestože předchozí album Domasa vyšlo před rokem, je nové album v mnoha ohledech jiné. Přírodní lyrika jde tentokrát stranou, album je koncipováno jako sbírka příběhů, lidských osudů. CD obsahuje intro plus jedenáct písniček, některé už ohrané na koncertech (Kámen v botě, Princezna Lada, Posluchač z Prahy), jiné dosud neslyšené (Taková ženská, Takovej pán, Romeo a Julie po deseti letech, Deža ví).  Rockové písničkářství podporuje výraznější kytara a ústup od „varhanního“ zvuku, tak dominantního např. na Příteli člověka.

Druhým diskem je DVD, které je evropským unikátem. Jedná se o hudební DVD v českém znakovém jazyce, tedy v jazyce českých neslyšících. DVD však není zdaleka jen pro ně, ale pro všechny, kteří se o znakové jazyky zajímají. Díky DVD mohou mít společný hudební zážitek slyšící i neslyšící posluchači současně. Obtížného úkolu vizuálně pohybově, avšak také atraktivně pro běžného posluchače a zároveň srozumitelně pro neslyšící diváky, ztvárnit písničky Trabandu se ujal kameraman a režisér Zeno Václavík. Pod jeho vedením překladatelé z profesní organizace, z České komory tlumočníků znakového jazyka, prezentují skladby ze tří starších alb (Hyjé!, Přítel člověka, Domasa) a také skladbu „Moji učitelé“ z aktuálního alba Neslýchané.  Celkem je to dvanáct videoklipů o celkové stopáži přesahující čtyřicet minut.

Více

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!