České sny - otisky a vzpomínky

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Slavnostní zahajovací koncert letošního festivalu Concentus Moraviae se uskuteční v třebíčské bazilice sv. Prokopa. Představí se zde

Filharmonie Brno a Český filharmonický sbor Brno s Kasparem Zehnderem

Na zahajovacím festivalovém koncertu zazní tři duchovní díla v nezvyklé kombinaci. Nádherná árie Salve regina Franze Schuberta bude následována zřídka uváděnou půvabnou Missou brevis Zdeňka Fibicha a slavným dílem Antonína Dvořáka Te Deum.

Slavnostní zahajovací koncert

Filharmonie Brno

Český filharmonický sbor Brno

Petr Fiala – sbormistr

Hana Škarková, Adriana Kohútková – soprán

Richard Novák – bas

Kaspar Zehnder – dirigent

program:

Franz Schubert: Salve Regina D 676 pro soprán a smyčcový orchestr

Zdeněk Fibich: Missa brevis op. 21

Antonín Dvořák: Te deum op. 103

Festival Concentus Moraviae vám v roce 2011 nabízí možnost zasnít se, přenést se na chvíli do dětství a vzpomenout si na momenty, ve kterých se z prchavých, ale silných zážitků zformoval váš celoživotní zájem nebo budoucí směřování. Přední hudebníci ve spolupráci s s dramaturgem Alešem Březnou ve velmi osobních programech osvětlí, jaké muzikální podněty rozdmýchaly jejich hudební vášeň.

Tradičním hlavním cílem pořadatelů bude naplnit jedinečné historické prostory 19 festivalových měst krásnou hudbou ve vynikající interpretaci a přinést návštěvníkům nezapomenutelné zážitky, případně podnítit vaše nové sny.  České sny rozezvučí Jižní Moravu a Vysočinu mezi 28. květnem a 25. červnem 2011.

www.concentus-moraviae.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!