Febiofest slibuje Milana Lasicu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Slovenský herec (ale také dramatik, spisovatel, režisér a moderátor) Milan Lasica uvede na MFF Praha – Febiofest svou poctu, složenou z filmů Věry Chytilové, Juraje Herze, Dušana Rapoše a Oldřicha Lipského.

Tradičním slovenským dnem festivalu bude letos úterý  29. 3. Milan Lasica uvede na tiskové konferenci své filmy v Kině osobností, tj, kinosále č. 1 v Cinestaru na Andělu.Další osobnosti, které představí své filmy, budou také Fridrik Thór Fridriksson, Edward Lachman a mnozí další světoví tvůrci.

Milan Lasica (nar. 1940) vystudoval dramaturgii na VŠMÚ v Bratislavě, spolupracoval na divadle např. s Magdou Vášáryovou a Júliem Satinským, s Jiřím Menzelem spolupracoval jako herec.

Jeho herecké výkony jsou zaznamenány například v Donu Juanovi, ve Třech veteránech nebo v Saturninovi a mnoha dalších filmech. Již přes 45 let ztvárňuje různé filmové postavy. Na Febiofestu 2011 ho budou reprezentovat:  Sladké hry minulého léta (Juraj Herz, 1969), Srdečný pozdrav ze zeměkoule (Oldřich Lipský, 1982), Utekajme, už ide (Dušan Rapoš, 1987) a Pasti, pasti, pastičky (Věra Chytilová, 1998).

Další hosty a kompletní katalog festivalu Febiofest představí 9. března 2011.

www.febiofest.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!