Čechomor připravují nové album

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Skupina Čechomor téměř po šesti letech připravuje novou řadovou desku. Ke spolupráci si Čechomor tentokrát přizval amerického skladatele, kytaristu a producenta Gerryho Leonarda. Gerry Leonard se narodil v irském Dublinu a v současné době žije a pracuje v New Yorku. Kromě vlastního projektu Spookyghost se v minulosti věnoval spolupráci s takovými osobnostmi jako jsou David Bowie nebo Vonda Shepard. Gerryho Leonarda s Čechomorem mohli diváci vidět i v
rámci vánočních koncertů Čechomor Kooperativa Tour 2010 v pražském Národním divadle (kde vznikl i záznam pro připravované DVD) a v brněnském Semillasu v prosinci loňského roku.

Počátkem ledna odlétá Karel Holas z Čechomoru do studia Gerryho Leonarda v New Yorku připravovat novou desku. „V současné chvíli máme připravených 14 nových písní, na kterých jsme pracovali s Františkem Černým dlouhých pět let.

Produkce na novém albu bude rozdělena do několika etap a pokud vše půjde podle plánu, nové album se na pultech českých obchodů objeví v druhé polovině května letošního roku. „Od celého projektu očekáváme, že díky novému pohledu našeho producenta na hudbu Čechomoru budou znít naše písničky nově a neotřele,“ dodává K. Holas.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!