Iluminace v GASK zdarma o víkendu 14.-16.1.2011

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Exkluzivní možnost zhlédnout unikátní středověkou Iluminaci zdarma nabízí od pátku 14. do neděle 16. ledna galerie GASK.  Iluminace bude vystavena u příležitosti prvního výročí jejího zakoupení. GASK také zcela nově nabízí návštěvníkům každé úterý vstup do galerie za symbolický poplatek 1 Kč.

Iluminace byla zástupci GASK vydražena na sklonku roku 2009 v Londýně, v Čechách byla poprvé vystavena v prosinci téhož roku a zhlédly ji tisíce lidí. O osudu tohoto úvodního listu není mnoho známo, byl druhotně vyříznut z dnes již neznámé chorální knihy a v roce 1920 se ocitl v soukromé vídeňské sbírce. Devět let na to byl černobíle reprodukován v odborné literatuře, než se pak objevil po dlouhé době v londýnském aukčním domě. Iluminace bude po skončení této krátkodobé expozice uložena zpět do depozitu v galerii GASK a v roce 2012 se stane součástí rozsáhlé výpravné výstavy věnované Jagelloncům, kterou GASK připravuje ve spolupráci s kurátorem Jiřím Fajtem.

Dětským návštěvníkům GASK nabídne o víkendu 15. a 16. ledna speciální program v dětském koutku zaměřený právě na Iluminaci. Děti si budou moci například vyzkoušet psaní a kreslení husím brkem a vytvořit si vlastní malou knížku obrázků a písmen, složit skládačku Iluminace nebo si zahrát na horníky v prolézačce.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!