ČT odvysílá 16.1. film Tchyně a uzený

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Radoslava Šopíka, Evu Daňkovou a Kateřinu Královou – tyto tři herce Městského divadla Zlín mohou vidět diváci České televize v nové televizní adaptaci úspěšné literární předlohy Simony Monyové s názvem Tchyně a uzený. První kanál České televize odvysílá nový snímek v neděli 16. ledna ve 20 hodin.

Hlavní hrdinka příběhu Sylvie si bere za muže mladého lékaře, který je silně citově svázán se svou matkou. Hynkova matka Alžběta, která ho k sobě připoutala svou chorobnou mateřskou láskou, si nedokáže představit, že by se měla o svého syna dělit s jeho manželkou. Začíná si uvědomovat, že po synově svatbě zůstane sama. A toho se obává. Až majetnický vztah Alžběty k Hynkovi a její strach ze samoty ji vede k tomu, že se synovu sňatku se Sylvií snaží zabránit všemi možnými způsoby. A když se jí to nepodaří, usiluje o rozbití synova manželství. Snacha Sylvie na vlastní kůži zažívá boj s tchyní o jejího syna a svého manžela. Poznává tak, co všechno dokáže matka, chorobně milující svého dospělého syna. Zákonitě si klade otázku, zda si muž, který se v pětatřiceti letech nedokáže vzepřít své matce, zaslouží manželku, nebo jen soucit.

Televizní film ze současnosti natočila režisérka Lenka Wimmerová v Centru dramatické tvorby brněnského studia České televize. Hlavní role v tomto komorním příběhu svěřila Sandře Novákové, Libuši Švormové, Jitce Čvančarové a Martinu Trnavskému. Spolu s nimi si ve filmu zahrála i trojice oblíbených zlínských herců: Radoslav Šopík a Eva Daňková, kteří hrají rodiče, a Kateřina Králová, která hraje jejich dceru.

Scénář k televizní adaptaci úspěšné literární předlohy Simony Monyové Tchyně a uzený napsala Eva Papoušková.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!