Výstava v Galerii Smečky - Josef Lada

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Výstava

Galerie Smečky, spravovaná Nadačním fondem, zahájila svou činnost v prosinci 2005 výstavou koláží Jiřího Koláře a Ladislava Nováka; současná výstava je již dvacátou pátou v pořadí.

Do světa… Malebná cesta Josefa Lady

1. prosince 2010 – 22. ledna 2011

Josef Lada (1887–1957) se po třech letech, dva roky po poslední významné ladovské přehlídce v Muzeu umění v Olomouci, vrací opět do Prahy. Výběrová kolekce „Do světa... Malebná cesta Josefa Lady“ představí tohoto nejoblíbenějšího českého výtvarníka nejen jako malíře proslulých kvašových obrazů z vrcholného období třicátých až padesátých let, ale současně obrátí diváckou pozornost také na rané kresby z doby před první světovou válkou. Řada děl bude vystavena úplně poprvé, unikátní expozice bude v centru Prahy k vidění až do druhé poloviny ledna příštího roku.

Kolekce více než osmdesáti kreseb, knižních ilustrací a především kvašových maleb Josefa Lady je od 1.12.2010 k vidění v Galerii Smečky poblíž Václavského náměstí. Díla byla vybrána ze všech tvůrčích etap umělce, nejstarší kresby jsou datovány rokem 1908, celoživotní tvorbu uzavírá poslední Ladův obraz Hastrman v zimě (1957).

Exponáty zapůjčili soukromí sběratelé a několik předních českých galerií. Celý výstavní projekt významně podpořil vnuk umělce Mgr. Josef Lada.

www.galeriesmecky.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!