Vychází kniha Balet nás baví od Anny Novotné

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Dvacet nejznámějších baletů, dvanáct skladatelů a čtyřiatřicet osobností našeho i světového baletu přibližuje slovem i vtipnými obrázky výpravná kniha Balet nás baví autorky Anny Novotné a ilustrátora, malíře a grafika Jiřího Votruby. Jásavě barevnou publikaci za 499 Kč už nabízí předvánoční knižní trh: tam momentálně boduje i další titul s typickými ilustracemi Jiřího Votruby, Pan Buřtík a Pan Špejlička od Zdeňka Svěráka.

Do růžova laděná kniha s podtitulem „první kniha o baletu pro děti a rodiče“ je - po opeře a divadlu - závěrečným dílem úspěšné trilogie, poutavě přibližující základní divadelní žánry mladým čtenářům. Dozvíme se z ní nejen o ději jednotlivých baletů, ale i zajímavosti o jejich autorech, baletních školách a nejslavnějších sólistech.  Ve výčtu děl najdeme tituly Labutí jezero, Spící krasavice a Louskáček Petra Iljiče Čajkovského,  Sparkatus Arama Chačaturjana nebo Romeo a Julie a Péťa a vlk Sergeje Prokofjeva.  Domácí autory zastupuje Oskar Nedbal s Pohádkou o Honzovi a také Bohuslav Martinů s balety Špalíček a Kuchyňská revue, kde tančí Smeták, Hrnec i Kvedlačka. Texty Anny Novotné a zábavně pojaté obrázky Jiřího Votruby vysvětlují také nejrůznější baletní a divadelní termíny, jako třeba labutěnka, okno, špagát nebo zvedačka.

Knihu vydalo nakladatelství Práh spolupráci s ND Praha v počtu 2.500 výtisků. Svou velkou premiéru v podobě křtu bude mít Balet nás baví v sobotu 4. prosince přímo na jevišti pražského Národního divadla před představením Louskáček. 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!