Medvědí ostrovy režiséra Martina Ryšavého v premiéře na internetu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Medvědí ostrovy režiséra Martina Ryšavého jsou po filmech Jana Němce třetím českým snímkem v uplynulých deseti letech, který je distribuován na internetu ještě před uvedením do kin. Po světové premiéře na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jihlava (soutěž Česká radost) bude film od pátku 5. listopadu 2010 přístupný na webovém portálu Docalliancefilms.cz, kde ho navíc prvních tisíc diváků uvidí zdarma. Do kin vstoupí film v prosinci.

Distribuce Medvědích ostrovů má opačnou strategii než distribuce tradičního filmu: film bude nejdříve uveden on-line, následně vstoupí i do kin a vyjde na DVD. „Všechna tato uvedení považujeme za stejně důležitá. Věřím, že se budou dobře doplňovat a film se tak dostane k více divákům,“ vysvětluje své záměry producent filmu Vratislav Šlajer.

S uvedením v kinech budou spojené diskuse a autorská čtení Martina Ryšavého nebo živý hudební doprovod projekce skupinou DVA, která k Medvědím ostrovům složila hudbu. „V kinech nabídneme jiný než jen filmový zážitek,“ dodává Šlajer.

Na www.docalliancefilms.cz je možné vidět řadu dalších českých dokumentů. Mezi nimi například Marcelu Heleny Třeštítkové, Občana Havla Pavla Kouteckého nebo filmy Víta Klusáka, Radima Procházky, Eriky Hníkové a další filmy nejen českých dokumentárních tvůrců.

Za poplatek, který se liší od zvoleného formátu a pohybuje se mezi pětadvaceti až sto korunami, nebo se také můžete stát členy portálu a za malý poplatek 80 korun zhlédnout 10 libovolných filmů. Server nabízí přes čtyři sta dokumentárních i tzv. experimentálních filmů, z nichž čtyřicet procent je možné sledovat v českém nebo slovenském jazyce, zbytek je opatřen anglickými titulky.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!