Novinka Věry Noskové na knižním trhu - Chraňme muže

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Věra Nosková - Chraňme muže

Právě nyní je na trhu její novinka – kniha Chraňme muže, ve které se střídají úvahy, fakta, citace z médií i příběhy ze života. Tématem knihy je postavení mužů v současné společnosti, kdy v demokratických zemích ztrácejí roli živitele a plnoprávného manžela, snižuje se jejich plodnost, ubývá pracovních míst, kde by mohli uplatnit svoji sílu a fortel. Rozpadá se i klasický model rodiny: kolem 34 % dětí se rodí svobodným matkám. Feministická ideologie přispívá k znevážení osvědčených hodnot.

Věra Nosková je významnou českou autorkou současnosti. Její první novelu Ten muž zemře vydal v roce 1995 Český spisovatel. Proslavila ji kniha Bereme, co je, která se stala doslova přes noc bestsellerem – v roce 2005 byla nominována na cenu Magnesia Litera.
Autorka se šestnáct let věnovala také novinařině, působila v Českém deníku, Hospodářských novinách a spolupracovala i s Českým rozhlasem. Spolu s Jiřím Grygarem stála u zrodu klubu skeptiků Sysifos, který také několik let vedla.
Kromě nesporných autorských kvalit je na spisovatelce zajímavé také to, že svoje knihy vydává sama. Její webové stránky najdete na adrese www.noskova.eu

V úterý 7. září proběhne od 11 h její on line rozhovor i na facebooku.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!