Městského divadla Zlín připravuje nové inscenace nejen pro děti

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Ještě neskončily ani prázdniny, herci Městského divadla Zlín už jsou v plném zkouškovém rytmu. Připravuje se totiž hned několik inscenací najednou. Na své si přijdou samozřejmě i děti, které čeká v neděli 3. října odpoledne premiéra Čučudejských pohádek. Jejich autorem je Vlastimil Peška, který spolu s Jankou Ryšánek Schmiedtovou nový pohádkový titul také režíruje.

Známé pohádky zasazené do exotického prostředí budou určeny nejen těm nejmenším, ale vůbec všem, v nichž je alespoň trochu z dítěte a milují dobrodružství a hravost. „Texty pohádek o indiánském kmeni Čučudejů napsal Vlastimil Peška, ředitel a režisér brněnského divadla Radost, původně pro westernové městečko Šiklův Mlýn ve Zvole nad Perštejnem. Indiánské pohádky vznikaly postupně a byly nakonec dohromady čtyři. Ve westernovém městečku se hrávaly vždy samostatně, jako bonbónky pro návštěvníky areálu,“ přiblížil dramaturg titulu Vladimír Fekar.

Ve Zlíně však v žádném případě neuvidíme úplnou repliku šiklovské varianty. „Vlastík Peška vybral ze čtyř pohádek dvě a indiánská vyprávění jemně propojil do sebe,“ vysvětluje Fekar. Navíc jako perličku dodal jednu docela kratičkou indiánskou pohádku, kterou napsal přímo pro Městské divadlo Zlín. „Zatímco ve westernovém městečku se hrálo v přírodní scenérii, tady se indiáni budou prohánět přímo na velkém jevišti a v kulisách,“ říká Peška, který se také velmi těší na to, že jeho pohádky budou hrát skuteční profesionální herci. S mnoha z nich v minulosti velmi rád spolupracoval. Jeho Cesta do Ameriky aneb…, pohádka O Perníkové chaloupce nebo Poprask na laguně patřily v minulosti k velmi úspěšným inscenacím Městského divadla Zlín.

Vybrané pohádky se jmenují O lidožroutech, dětech a skunkovi a Wahurka a Čučudejové. „Bystří diváci zjistí, že ačkoli jde o indiánské pohádky s lidožrouty, jeleny, skunky a kojoty, mají nakonec hodně společného s pohádkami, které v Čechách zná skoro každý. Sami uvidíte,“ podotýká dramaturg.

www.divadlo.zlin.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!