S letními prázdninami se loučí děti i dospělí - Vysočina nabízí různé akce

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Poslední prázdninový víkend je doslova nabitý různými akcemi, které jsou určeny dětem, ale i dospělým. Škoda jen, že zatím je na Vysočině počasí upršené a obloha zatažená. Přesto se kolotoč víkendových akcí rozjíždí už dnes. V Třebíči - Poušově začíná MOTOWIMS 2010, který nabízí hudební produkci i exhibiční jízdu v kouli smrti. Konec prázdnin s Hubertem připravili v Dolních Vilémovicích. Soutěže s mysliveckou tématikou, projížďky na koni i show dravých ptáků startují v sobotu od 9 h. Jizdu parním vlakem si budou moci vychutnat  v neděli obyvatelé Moravských Budějovic a Jemnice. Na Třebíčsko zavítá i Malý festival loutky, kdy v neděli odpoledne se na loutková představení můžete těšit v Náměšti nad Oslavou, Mohelně nebo Rouchovanech. Areál zámku v Polici ožije o víkendu hned dvakrát. V sobotu je pro dospělé připraveno od 19 h posezení s hudbou, pro malé obyvatele obce je připraveno na neděli soutěžní odpoledne, které začíná ve 14 h na nádvoří zámku. V Koněšíně se koná tradiční Bartolomějská pouť s bohatým kulturním programem. Už dnes můžete zahajovat ochutnávku burčáku ve vinařském centru Sádek, kde se právě rozjíždí letošní burčáková sezona. V třebíčském kině Pasáž začíná v sobotu od 16 h filmový maraton. Výstavu fotografií ze života denního centra Barevný svět můžete vidět v jaroměřickém zámku. Poslední možnost o tomto víkendu je také navštívit Zadní synagogu v Židovské čtvrti v Třebíči, kde je k vidění výstava obrazů Sylvy Chludilové se židovskou tématikou.

Mariazellská pouť u svatého Martina v Třebíči začíná v neděli v 16 h. Tradiční vzpomínku na dobu, kdy obyvatelé města absolvovali cestu do známého poutního místa v Rakousku pěšky, bude letos doprovázet výstava, jejíž téma je zaměřeno na život Pátera Jana Buly, který byl odsouzen k trestu smrti a popraven v babickém procestu v roce 1952. Expozice představuje život Pátera Buly na info panelech. Součástí expozice je i malá sbírka věcí, které používal a jež se po jeho smrti zachovaly.

Věřme, že je z čeho vybírat a že se poslední prázdninový víkend a loučení s létem vydaří a počasí bude k pořadatelům milosrdnější.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!