Středověké slavnosti Unesco v Třebíči na konci srpna

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Středověké slavnosti Unesco v Třebíči

Zápis tří památek města Třebíče na prestižní seznam Světového kulturního a přírodního dědictví Unesco se uskutečnil již před sedmi lety. Toto výročí si město každoročně připomíná velkolepými oslavami. Ty letošní se uskuteční ve dnech 20. a 21.8.

V areálu Podzámecké nivy opět vznikne středověké historické městečko. Při jeho návštěvě se rázem ocitnete v dobách rytířů, králů a královen, ale i obyčejné chudiny. Najdete zde stánky dobových řemeslníků, šermířské souboje, hry pro děti i ukázky rytířských dovedností.

Zahájení dvoudenního kulturního programu je stanoveno na pátek ve 14.30 h na Karlově náměstí. Součástí velkého historického průvodu je v sobotu večer ohňová show v podání skupiny Ad Infinitum. Nebe nad Podzámeckou nivou pak přesně o půlnoci ze soboty na neděli rozzáří ohňostroj za doprovodu scénické hudby. Z široké nabídky koncertů vybíráme například Vágner Family, Lešek Semelka, YETTI ROCK nebo dechová hudba Horanka. V bazilice sv. Prokopa vystoupí Virtuosi di  Praga se svým koncertem v rámci Mezinárodního hudebního festivalu PONTES. Na své si přijdou všechny věkové kategorie po oba dva dny.

Podrobný program na www.mkstrebic.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!