Výstava v Galerii Malovaný dům v Třebíči

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Petr Našic a Marek Brodský v Galerii Malovaný dům

Výstava fotografií Petra Našice, Darii Klimentové a malby Marka Brodského jsou k vidění v třebíčské Galerii Malovaný dům během letních prázdnin.

Petr Našic, známý fotograf osobností je už tři roky věrným stínem Darii Klimentové, primabaleriny Anglického národního baletu. Mapuje její každodenní život krok za krokem nejen v Londýně, ale i na cestách.

Daria Klimentová se cílevědomě pustila do fotografování, což se stalo jejím koníčkem. Zachycuje svět ze svého pohledu a říká, že i odpočívající baletky jsou krásné. Ona nejlépe ví, že tanec je nádhera i dřina a její fotografie nabízí odlišný obraz tohoto světa než fotografie profesionálního fotografa Petra Našice. Ten představuje na svých fotografiích D. Klimentovou v běžném denním životě - při relaxu ve vaně po náročném vystoupení, na nákupech, při přípravě večeře pro svou rodinu nebo primabalerinu na staveništi.

Kontrast vystavených fotografií je zřejmý. Na straně jedné vidíte živou, aktivní, nesmírně pracovitou a houževnatou ženu, která baletem žije, na straně druhé lehkost a krásu baletního umění v podání kolegů D. Klimentové.

Obrazy Marka Brodského ztvárňují „veselé krchovy“, které jsou průřezem výtvarného díla Marka Brodského, jehož nejoblíbenějším a dnes již charakteristickým námětem jsou “krchovy” veselé, barevné, hravé a hlavně zabydlené spoustou koček. K vidění jsou i jeho ilustrace k písni Nahoru po schodišti dolů bandu pod názvem Nudný deník, Černý ptáci nebo Dva kocouři.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!