Festival ARENA 2024: Divadlo bratří Formanů přichystalo ročník plný novinek a originality

Festival ARENA 2024: Divadlo bratří Formanů přichystalo ročník plný novinek a originality  

Sedmý ročník festivalu ARENA Divadla bratří Formanů se uskuteční od 24. května do 1. června 2024. Letos poprvé na obou březích Vltavy: V ERPET Centru na Praze 5 a na lodi Tajemství na Náplavce u Rašínova nábřeží. Premiérově se v České republice představí francouzští Le P’tit Cirk se svou veleúspěšnou inscenací Les Dodos a společnost La Frontera s originálním představením Searching for John. Vstup do areálu festivalu je zdarma.

Od pátku 24. května do soboty 1. června zaplní (nejen) cirkusová představení prostor ERPET Centra na Praze 5. Festival ARENA Divadla bratří Formanů do prostoru vzdáleného jen pár minut chůze od Smíchovské náplavky přesunul své hlavní působiště. Na návštěvníky zde čekají cirkusové stany a zázemí festivalu v podobě doprovodných akcí, včetně koncertů a oblíbených dílniček či občerstvení. Loď Tajemství, která nabídne představení převážně z české scény spolu s pohádkami, letos zůstává na svém kotvišti u Výtoně.

„Letošní festivalový program je dobře namíchaný a bude to pořádnej cirkus! Poprvé se nám do Prahy podařilo přivézt umělce z Le P´tit Cirk s poetickou show plnou akrobacie Les Dodos. Soubor My!Laika, který někteří znají již z minulosti, nabídne své dvě nejnovější představení La Soirée a Winter. Diváci mohou vidět i, troufám si tvrdit, jedno z nejoriginálnějších sólových vystoupení nastupující cirkusové generace, představení Searching for John. No a koncert s písněmi legendárních Blues Brothers na závěr je taková třešnička na dortu našeho letošního mixu,“ vysvětluje Petr Forman, umělecký ředitel festivalu ARENA.

Na lodi Tajemství budou i letos představení mladých umělců či představení pro děti. Na několik repríz se vrátí strukturovaná improvizace Ponorka souboru My kluci, co spolu chodíme. Děti se mohou těšit na loutkové i klasické pohádky a příznivci Divadla bratří Formanů jistě uvítají oblíbené výpravné divadelní představení Aladin. Mimo jiné se po loňském úspěchu se do programové sestavy znovu dostala i motorkářská stěna smrti Le Mur de la Mort.

„Spolu s dobrým jídlem a pitím si návštěvníci mohou kousek od Vltavy vychutnat mnohdy již zapomenutou atmosféru cirkusových poutí a vstoupit do magického světa kočovného divadla, nového cirkusu a světské zábavy. Pár kroků od centra Prahy se ocitnou přímo uprostřed dění mezi pěti stany, kde i díky přírodní tribuně nad areálem mohou pozorovat život kočovných cirkusů zpovzdálí. I pro tuto málokde viděnou atmosféru jsme se rozhodli opět využít ERPET Centra. Stejně jako každý rok je vstup do areálu festivalu zdarma,“ dodává Petr Forman.

Foto: archiv Festival ARENA

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!