Fénixova zahrada z dubajského EXPO i Balaton 1982. Festival pouličního divadla Za dveřmi zná program

Fénixova zahrada z dubajského EXPO i Balaton 1982. Festival pouličního divadla Za dveřmi zná program 

Více o akci...

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Čeští a zahraniční umělci, které spojuje vášeň pro pouliční divadlo, zamíří na festival Za dveřmi, který se letos koná před Průmyslovým palácem na pražském Výstavišti i v centru metropole od 13. do 19. července.

O čtyři desítky velkolepých show i komorních představení se postará řada akrobatů, žonglérů, tanečníků a muzikantů, kteří nabídnou také nová zpracování historických pohádek i ryze aktuální příběhy. Program zahrnuje rovněž koncert Thoma Artwaye, průvod velkých loutek nebo interaktivní světelnou instalaci Fénixova zahrada, jež byla součástí českého pavilonu na jarní světové výstavě EXPO v Dubaji.

Pro festival Za dveřmi každoročně vznikají nové projekty, které prozkoumávají možnosti pouličního divadla. Ve spolupráci s kreativními lidmi z různých oborů vymýšlíme unikátní instalace, ve kterých se snoubí divadelní a výtvarné umění s nejmodernějšími technologiemi,“ nastínil záměr akce její producent Jakub Vedral.

Mezi highlighty bude tentokrát patřit třeba show francouzského akrobatického souboru Vous Revoir, to nejlepší z repertoáru žonglérské dvojice Bratři v tricku nebo interaktivní inscenace Balaton 1982, jež diváky přenese na maďarskou socialistickou riviéru se šlapadly, langošem a malinovkou.

Chybět nebude ani hra pro děti v podání Spielraum Kollektiv či ohnivá podívaná pod taktovkou MansterVille a skupiny Blackout Paradox. Aktuální ročník odstartuje komponované vystoupení K nebi, vrcholící vertikálním tancem na Staroměstské radnici.

Foto: Adéla Vosičková

| Redakce Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Umělci:

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!