Zažijte Ypsilonku jinak. Během sousedských slavností láká pražská scéna na procházky i hru Spálená 16

Zažijte Ypsilonku jinak. Během sousedských slavností láká pražská scéna na procházky i hru Spálená 16 

Do celorepublikového komunitního festivalu Zažít město jinak, který se odehraje v sobotu 18. září, se vůbec poprvé zapojí také proslulé Studio Ypsilon v metropoli. Doprovodný program mimo jiné blíže prozkoumá historii paláce Olympic, kde divadlo sídlí.

V sobotu 18. 9. 2021 se Studio Ypsilon svým doprovodným programem zapojí do oblíbených každoročních sousedských slavností ZAŽÍT MĚSTO JINAK. Legendární autorské divadlo s nezaměnitelnou poetikou sídlí v pražské pasáži Olympic a s myšlenkou poznat „své“ místo, dům a ulici více do hloubky nastudovalo atraktivní představení SPÁLENÁ 16. Právě v návaznosti na něj se letos Ypsilonka slavnosti účastní poprvé.

Kdo zavítá během dne na adresu Studia Ypsilon v pravý čas, může se těšit na dvě komentované procházky Spálenou ulicí. Dopolední procházku (od 10:30 hod.) povede historik umění doc. PhDr. Richard Biegel, Ph.D., odpoledne (od 14:00 hod.) se role průvodce ujme historik doc. PhDr. Petr Koura, Ph.D., který vystupuje i v samotné inscenaci Spálená 16, jejíž večerní uvedení (od 19:30 hod.) právě v den konání celé akce bude zlatým hřebem celodenního programu.

Pro zájemce se zakoupenou vstupenkou začnou procházky v Ypsilon CAFÉ v pasáži Olympic uvítáním a posezením nad šálkem kávy. Potřebnou dávku energie k následné výpravě za minulostí ulice přitom dodají i herci Ypsilonky, kteří v baru na úvod zahrají a zazpívají. Ostatní zájemci a náhodně kolemjdoucí se budou moci dále v pasáži, nebo kdykoli během procházky Spálenou volně připojit.

Procházky se budou navzájem lišit, oběma však bude společná návštěva barokního kostela Nejsvětější Trojice, kde zazpívá přední český barytonista Roman Janál (v představení Spálená 16 také hostující) za varhanního doprovodu Ireny Chřibkové. Vstup do kostela bude z důvodu omezené kapacity možný pouze s platnou vstupenkou.

Foto: archiv Studia Ypsilon

| Redakce Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!