Divadlo Kampa uvede v premiéře hru o současném mateřství Instinkt i pohádku Jmenuji se orel

Divadlo Kampa uvede v premiéře hru o současném mateřství Instinkt i pohádku Jmenuji se orel 

Pokud i v listopadu zůstanou otevřená divadla, pražská scéna na Kampě představí dvě novinky ve svém repertoáru. Hostující Divadlo Na Hraně chystá inscenaci Instinkt, domovský soubor připravuje pohádku vhodnou i pro předškolní děti s názvem Jmenuji se orel.

Pražské Divadlo Kampa startuje svou jedenáctou sezónu, při níž uvede dvě premiérová představení. Ve čtvrtek 12. listopadu bude na programu hra Instinkt současné skotské dramatičky Frances Poet, která pojednává o dnešní podobě mateřství.

Titulním protagonistou je tříletý kluk, kterého hlídá babička, jejíž zdánlivě nepatrná chyba způsobí dalekosáhlé škody. V hlavních rolích se objeví Gabriela Pyšná, Jaroslava Pokorná či Pavel Kryl ze souboru Divadla Na Hraně.

Podle dětské knihy Jmenuji se orel domácí spisovatelky s pseudonymem Romi Grey, která za publikaci získala cenu Magnesia Litera pro objev roku, vznikla stejnojmenná inscenace.

Zpracování pražské divadelní scény přinese pohádkový muzikál zasazený do jihočeského dvorku, kde nebojácná slepice předvede let orla, kterého nikdy předtím nepotkala. V sobotu 21. listopadu zvířata na jevišti ztvární Marek Menšík a Sofia Adamová v alternaci s Agátou Duškovou.

Foto: Divadlo Kampa

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!