Vychází kniha podle fiktivního facebookového deníčku německého ovčáka Egona

Vychází kniha podle fiktivního facebookového deníčku německého ovčáka Egona 

Letos 1. října vychází tištěná podoba úspěšného facebookového Egonova deníčku, která vypráví o skutečném psu majitelky a autorky blogu Petry Baďurové pod názvem Egon: Děsná psina. Knihu s netradičním pohledem na kynologii vydá nakladatelství Titanic.

Protagonistou a vypravěčem připravované knihy je postarší německý ovčák Egon, který používá jazyk odposlechnutý doma u své paničky i od pejskařů na ulici, jenž je nevyčerpatelným zdrojem dvojsmyslů i ironických postřehů o každodenních radostech a strastech početné skupiny městských chovatelů psů.

Kniha Egon: Děsná psina pojednává o tom, jaké to je být domácím mazlíčkem v pražském bytě, co by psi, kdyby uměli mluvit, řekli na přehnanou starostlivost svých páníčků a zda by je majitelé potom ještě měli rádi.

V roli přepečlivé paničky vystupuje v knize samotná Petra Baďurová, která samu sebe považuje za odpůrkyni polidšťování psů. Zkušená pejskařka se kynologickému koníčku věnuje už půlstoletí a na základě své velké záliby začala s psaním facebookového blogu Egon – z mýho deníčku. Den co den v něm přibývaly fotky a zápisky starého a nemocného vlčáka, který jedné noci odešel na onen svět. I díky přízni fanoušků se autorka rozhodla pro knižní podobu, jejíž vznik finančně podpořila crowfundingová sbírka na serveru Hithit.

Napsala jsem to nejen jako svoji vzpomínku na léta prožitá v radostech i strastech s mými psy, ale taky na památku všech těch čtyřnohých chlupatých bytostí, které tu s námi nějaký čas byly a prozářily náš život. Na oslavu těch, kteří si tu dosud radostně pobíhají. A na počest všech, kdo se ke zvířatům chovají hezky,“ nechala se slyšet spisovatelka.

Knihu o obyčejném psu s neobyčejným pohledem vydá nakladatelství Titanic v grafické úpravě Martina Hůly ze studia Carton Clan, který provedl sazbu příznačným fontem Baskerville. Brožura má 304 stran a obsahuje množství černobílých fotografií. Běžná cena činí 297 korun.

Foto: archiv Petry Baďurové

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!