Intimní fotografie domovů známých i fiktivních osobností. Miroslav Hucek vystavuje v Leica Gallery Prague

Intimní fotografie domovů známých i fiktivních osobností. Miroslav Hucek vystavuje v Leica Gallery Prague 

Do 16. června je v pražské Leica Gallery k vidění projekt Domovy. Ducha slavných osobností zachytil fotograf Miroslav Hucek skrze místa, kde tito lidé žili či tvořili.

Miroslav Hucek se proslavil jako fotograf časopisu Mladý svět. Jeho fotografie se vždy přirozeně zaměřovaly na člověka a jeho prožívání.

Cyklus Domovy se trochu vymyká tím, že na nich lidské postavy explicitně chybí. Jde o snímky míst z doby, kdy už je jejich obyvatelé opustili, ať už proto, že zemřeli, přestěhovali se či vlastně doopravdy nikdy neexistovali. To fotografiím ovšem neubírá na působivosti. Naopak to dovoluje poznat některé hluboké aspekty či překvapivé detaily z života daných lidí, a poskytuje to prostor pro divákovu představivost.

Ulice Na Hrázi - bydliště Bohumila Hrabala, Praha, 1987

Ať už jde o starší snímky z šedesátých let či ty nové, již z tohoto tisíciletí, vždy si uchovávají autorův typický, zrnitý rukopis.

Miroslav Hucek byl zdatným cestovatelem, a tak jsou na výstavě k nalezení fotografie nejen z naší země, ale i z rozmanitých koutů světa, jako například z Kuby, Sovětského svazu či Velké Británie. Díky tomu mají návštěvníci galerie možnost nahlédnout třeba do života a obydlí Ernesta Hemingwaye, V. I. Lenina či legendární postavy Sherlocka Holmese.

Bydliště V. I. Lenina, Smolnyj, Sovětstý Svaz 1967 © Miroslav Hucek

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Leica Gallery Prague nabízí i další akce

Místo konání: Leica Gallery Prague

Další novinky z umění

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!