Výstava Mileny Dopitové Miluji a přijímám

Výstava Mileny Dopitové Miluji a přijímám 

Konceptuální umělkyně Milena Dopitová, pohybující se na české výtvarné scéně od počátku devadesátých let, přináší do prostor galerie Městské knihovny výstavu Miluji a přijímám.

Expozice obsahuje díla z posledních let, jejichž tématem je každodennost, s její dobrou i temnou stranou, kterou je třeba 'milovat a přijímat'. Název zároveň odkazuje k přístupu autorky, která v současném umění postrádá emoce a citlivost.

Výstava se koná do konce listopadu, autorskou prohlídku výstavy můžete navštívit 14. 10. v 17 hodin.

Milena Dopitová, která se prosadila  již v průběhu devadesátých let jako výrazná protagonistka a první silná ženská osobnost nastupující  mladé generace, má mimořádnou pozici na české i mezinárodní výtvarné scéně. Vzhledem k dosavadní, po čtvrtstoletí systematicky rozvíjené a bohatě strukturované tvorbě, by se dalo očekávat, že výstava bude retrospektivou. Opak je pravdou, výstava zahrnuje  práce z posledních let, nejstarší je z roku 2010.

Instalace v MK se dotýkají  plynutí času, lidské touhy, přání  i osudového předurčení. Jedna z hlavních linií koncepce výstavy  akcentuje roli muže, například v projektu Dobrovolný hrdina. Jak je však pro autorku typické, přistupuje k němu po svém, bez patosu, se smyslem pro intimitu na jedné a určitým odstupem na straně druhé, avšak vždy s osobním prožitkem.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Výstava Mileny Dopitové Miluji a přijímámVýstava Mileny Dopitové Miluji a přijímám
 

Mohlo by se ti líbit...

Galerie hlavního města Prahy -... nabízí i další akce

Další novinky z umění

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!