Bílé peklo Piz Palü ft. Ufajr

Bílé peklo Piz Palü ft. Ufajr

Adresa:

Praha 1, Na Poříčí 26

Termín: 21.10.2016
Vstupné:

250

21říjen pátek 20:00

Žánr: koncertyProjekceRock

Umělci: Ufajr


Z finančních důvodů a aby si uchoval tvůrčí svobodu i v další chystané produkci Deník ztracené, přijímá G. W. Pabst nabídku pouhé spolurežie Bílého pekla, jemuž he recky dominuje osobnost Leni Riefenstahlové, pozdější dvorní režisérky Hitlerova nacistického režimu. Příznač ně pro své ideové zaměření dodává Pabst i tomuto filmu o lidech, o jejichž životě a smrti rozhodují horské živly, psychologickou autenticitu.

Unikátní snímek vypráví příběh horolezce Kraffta, jehož žena při jednom ze společných horských výstupů kvůli jeho lehkomyslnosti zahyne. O deset let později se Krafft, který se dosud se smrtí ženy a s vlastní vinou nevyrovnal, setkává v Alpách s novomanželským párem Karlem a Marií. On sám nikdy nevystoupal na severní stěnu Piz Palü.

Dozvídá se, že nějací studenti z Curychu se na ni právě vypravili. Domnívá se, že právo vystoupat tam jako první náleží jemu a protože mladí snoubenci ho nechtějí nechat jít samotného, všichni tři se společně vydávají na výstup. Když studenti zjistí, že je Krafft před nimi, rozhodnou se jít přímo svahem, kde je strhne lavina a oni zahynou. V Krafftově skupině dojde k rozepři pro žárlivost Karla na starého horolezce. Karel chce místo něj skupinu vést, ale protože není tolik zkušený, zraní se na hlavě a Krafft si při jeho záchraně zlomí nohu.

V tu chvíli jsou uvězněni v horách a začíná boj o život. Piz Palü je 3901 m vysoká hora, ležící v Berninských Alpách. První pravděpodobně úspěšný výstup na její hlavní a nejvyšší vrchol se uskutečnil v roce 1866.

Pražská kapela, co boří post-rockovou estetiku kolečkama otočenýma doprava. Jak sami říkají: „Nejsme

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Bílé peklo Piz Palü...

Best Western Hotel Bílá Labuť Praha 1 (110 metrů)

Aparthotel Biskupský dvůr Praha 1 (146 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (518 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (988 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (1 260 m)