Přejít na stránky Ticketpro.cz

Talichovo Kvarteto, Jaromír Klepáč

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 28.12.2012
Vstupné:

600 - 800 Kč

28prosinec čtvrtek 01:00

Žánr: festivalsoutěž


ČESKÉ DOTEKY HUDBY 2012 - 14. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU

Talichovo Kvarteto
Jaromír Klepač – Klavír

Bedřich Smetana (1824 - 1884):

Smyčcový kvartet č. 1 e moll. „Z mého života“
Allegro. Vivo Appassionato
Allegro moderato. A La Polka
Largo sostenuto
Vivace

Fryderyk Chopin (1810 - 1847):

Sonáta b moll pro klavír op. 35
Grave. Doppio movimento
Scherzo
Lento. Marche funébre
Finale. Presto

Antonín Dvořák (1841 - 1904):

Kvintet pro klavír, dvoje housle, violu a violoncello A dur
Allegro má non tanto
Dumka. Andante co mýto
Scherzo. Molo vivace
Finale. Allegro

KAŽDÝM ROKEM SE PŘEDSTAVÍ NA FESTIVALU SMYČCOVÉ KVARTETO PATŘÍCÍ DO ABSOLUTNÍ ČESKÉ ČI SVĚTOVÉ ŠPIČKY. Po Selesian kvartetu, Wihanovu kvartetu je tu i renomované Talichovo. Smetanův kvartet z Mého života je citové dílo všeobjímající generace a provázející nás od počátků. Podobně jako Beethovenův kvartet č. 16 hudba a autor zúčtuje s životem. Jde o velmi romantický smyčcový kvartet, napsaný Bedřichem Smetanou v roce 1876. Smetana ji napsal již jako hluchý, jde o jeho osobní vyznání, které znázorňuje, jak se hudba prolínala jednotlivými etapami jeho života. Říká se, že cizinec aby pochopil českou duši, nejlépe mu ji přiblíží poslech a dojem z tohoto díla. Jan Talich pochází z rodiny, která se řadí do legendárních českých hudebních rodin vedle Suků, Kubelíků, Škampů a dalších. Talichovo ryzí muzikantství jde takzvaně po srdci hudby se všemi emocemi, co si umíme představit. To je to nejkrásnější ve spojení s emocemi nabitými těmito skladbami. Koncert zazní v Sukově síni Rudolfina, která patří pro komorní hudbu k těm nejvyhledávanějším.

RUDOLFINUM – SUKOVA SÍŇ - Rudolfinum je svým konceptem a ušlechtilostí architektury ojedinělým objektem. Novorenesanční budova Rudolfina stojí na pozemku nazývaném Rejdiště. V roce 1873 odkoupila tento pozemek Česká spořitelna se záměrem vybudovat zde Dům umělců jako součást oslav padesátého výročí svého založení. Patronát nad stavbou převzal korunní princ Rudolf, po němž dostala stavba jméno.

Vítězové architektonické soutěže Josef Schulz a Josef Zítek - předložili první plány v roce 1875. Budova byla dostavěna v roce 1881.

V roce 1884 byl zařízen koncertní sál a přilehlé prostory. Zahajovací koncert se konal 7.února 1885 a téhož roku započala výstavní činnost ve vedlejší budově.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Talichovo Kvarteto,...

ValentinskaPraha (321 metrů)

The Emblem HotelPraha (362 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (385 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (510 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (526 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (945 m)