Galerie Rudolfinum, Praha 1

Galerie Rudolfinum

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

7
Není tu akce, kterou Galerie Rudolfinum pořádá? Přidej ji

Galerie Rudolfinum (od 1.1.2010 součást Uměleckoprůmyslového musea v Praze ) je státní instituce řízená a financovaná Ministerstvem kultury České republiky.

Společně s Českou filharmonií sídlí v nově zrekonstruované historické budově pražského Rudolfina. Reprezentativní neorenesanční stavba, velkoryse projektovaná jako koncertní síň a galerie, byla postavena v roce 1884 architekty Národního divadla J. Zítkem a J. Schulzem. Svou polohou, v sousedství Uměleckoprůmyslového musea, Filosofické fakulty University Karlovy a Vysoké školy uměleckoprůmyslové, na hranicích Starého města a Malé strany, je přirozeným kulturním centrem Prahy.

Činnost zahájila Galerie Rudolfinum v obnovených prostorách 1. ledna 1994. Svým zaměřením na současné výtvarné umění s občasnými exkurzemi do časově vzdálenějších období, hledáním nových a často nečekaných souvislostí v díle umělců již známých či přímo proslulých nebo výtvarníků mladých, případně dosud opomíjených, prezentací světové výtvarné scény v individuálních i kolektivních projektech Galerie Rudolfinum šťastně doplnila výstavní činnost dosavadního kulturního provozu nejen v Praze, ale i v celé České republice.Galerie Rudolfinum a okolí - aktuální program a vstupenky

19říj - 21ledcelý den

Co-Extensive

Galerie RudolfinumVýstava
Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknout

Galerie Rudolfinum na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Galerie Rudolfinum: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Louvre Praha 1 (945 m)
Café Savoy Praha 5 (1 173 m)