LIVE stream - Opravdoví Vivaldi

LIVE stream - Opravdoví Vivaldi

Adresa:

LIVE stream

Termín: 11.2.2021
Vstupné:

zdarma

11únor čtvrtek 17:00

Žánr: koncertyklasická hudba vážná hudba live stream online zdarma


aneb Co jste vždycky chtěli vědět o této fantastické hudbě
Edukativní koncert pro dospělé a dospívající
ANTONIO VIVALDI
Čtvero ročních dob
Koncert č. 1 E dur „Jaro“
Koncert č. 2 g moll „Léto“
Jan Rybka housle
Filharmonie Brno
moderuje Dagmar Glüxam
Hrát se má z duše aneb Afektová teorie v praxi
Cyklus houslových koncertů Le quattro staggione Antonia Vivaldiho patří k nejhranějším skladbám vůbec. Ale známe toto dílo doopravdy? Víme, že skladatel přesně vycházel z dobové poezie, kterou doslova převedl do hudby? A jak to udělal? A jak to mají udělat hudebníci?

V době baroka měli k ruce bohatý rejstřík dobových vyjadřovacích prostředků, který jsme dnes již zapomněli. Vídeňská mezinárodně respektovaná muzikoložka a houslistka s českými kořeny Dagmar Glüxam se tomuto zapomenutému umění – takzvané afektové teorii – věnuje; své poznatky shrnula v knize s názvem Hrát se má z duše…

Podle zásad afektové teorie nastudovala a na koncertě nás provede Vivaldiho Jarem a Létem. Jistě, tu hudbu jsme všichni slyšeli bezpočtukrát, ale my vás tentokrát zveme k poslechu, který vám umožní proniknout do její hloubi a podstaty a zažít při ní to, co zažívali posluchači v době jejího vzniku.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce