LIVE stream - Večer při svíčkách

LIVE stream - Večer při svíčkách

Adresa:

LIVE stream

Termín: 6.12.2020
Vstupné:

zdarma

6prosinec neděle 17:00

Žánr: koncertylidová hudba živý koncert live stream online

Umělci: Tomáš Kočko


Živě přenášený koncert z Janíkovy stodoly

hraje

Tomáš KOČKO & ORCHESTR

Živé vysílání zde

Skupina žánrově staví na moravské lidové hudbě, kterou svým jedinečným přístupem posunuje dál do neotřelých rovin. U jejího zrodu stály verše rožnovského rodáka Ladislava Nezdařila, jehož témata -zbojníci, hory, vzdor, úcta k tradicím, láska i smrt - zůstala inspirací i pro další desky skupiny.

Alba Tomáše Kočka & ORCHESTRu získala pět nominací na cenu Anděl, dvě ceny Anděl v kategorii deska roku World Music, v prestižní TOP 20 World Music Charts Europe bodovala tři alba (Poplór, Cestou na jih a Velesu) z nichž Velesu se ve WMCHE drželo čtyři měsíce a v celoročním bodování, v konkurenci alb z celého světa, skončilo na 25. místě.

Nástrojové obsazení

Tomáš Kočko - kytara, mandolina, koncovka, zpěv
Helenka Vyvozilová - zobcové flétny, dvojačka, housle, cimbál, vokály
Libuška Jelénková - viola, housle, vokály, zpěv
Pavel Bongo Plch - perkuse, cimbál, vokály
Roman Plaširyba - kontrabas, vokály 

Písničkář Tomáš Kočko vstoupil do povědomí širší veřejnosti s recitálem, ve kterém uvedl zhudebněnou poesii básníka píšícího v dialektu beskydských horalů – Ladislava Nezdařila. Zpopularizoval a pro mnohé objevil...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce