Roots

Roots

Adresa:

Praha 7, Bubenské nábřeží 306/13

Termín: 1.12.2020 v 19:30 hod. (úterý)
Vstupné:

390 Kč - 750 Kč

1prosinec úterý 19:30

Žánr: divadlocirkus tanec loutky koně Praha


Upozornění: Pokud máte koupené vstupenky (kategorie Gold) ke stolům, přijďte prosím nejpozději hodinu před představením, abychom stihli přijmout vaši objednávku z aktuálního jídelního menu.

Roots vypráví poetickou a mnohdy i drsnou historii cirkusového umění skrze osobní příběhy jednotlivých postav inscenace. Uvidíte hadí ženu, přísného principála, tanečníky, loutky i koně. Každý z nich se k cirkusu dostal jinou cestou, nyní se setkávají na jednom jevišti. Inscenace ukazuje vývoj cirkusu od začátku 20. století do roku 1989 a pádu železné opony. Ta je také pojítkem mezi Cirkem La Putyka a prestižním berlínským kabaretem Chamäleon, pro který představení vznikalo.

Druhá část je inspirována životními příběhy vystupujících protagonistů, z nichž někteří studovali cirkusová umění, zatímco jiní se k umělecké dráze propracovali například z kariéry profesionálních sportovců.

Roots jsou druhou částí trilogie Family Roots in Black Black Woods. Režisér Rostislav Novák byl v roce 2016 osloven berlínským kabaretem Chamäleon, pro které v mezinárodním obsazení vytvořil představení na míru. To bylo během půl roku uvedeno ve více než 180 reprízách a později úspěšně přeneseno na scénu Jatek78 a na další jeviště v Evropě. Pro soubor šlo o cennou zkušenost s každodenním angažmá a způsobem práce zahraniční produkce.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Divadla - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Roots

Výstaviště HolešovicePraha (1 187 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (2.1 km)

Sportovní centrum OlšankaPraha (2.1 km)