Čokofest 2017

Čokofest 2017

Adresa:

Ostrava, Černá louka 3235

Termín: 13.10.2017 15.10.2017
Vstupné:

60

13říj - 15říj celý den

Žánr: ostatní akcegastro


Po úspěchu Čokoládového Festivalu 2016, který přilákal více než 15.000 návštěvníků, mají milovníci čokolády v Ostravě nový termín. Od pátku 13. do neděle 15. října 2017 se ve výstaviště Černa Louka uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. 

PÁ 25/11: 14:00 – 18:00 // SO 26/11: 10:00 - 18:00 // NE 27/11: 10:00 – 17:00

Čokoládový Festival 2017 v Ostravě pořádaný agenturou ChrisFromParis je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

První čokoládový veletrh svého druhu se představí na prostranství o rozloze 1.000m2 a návštěvníkům nabídne čtyři hlavní sekce:

  • Výstavu obalů čokolád z celého světa
  • Kulinářskou přehlídku, na které  šéfkuchaři předvedou své nápadité recepty
  • Prodejní stánky partnerských organizací
  • Dětský koutek

Vstupné činí 60,- Kč (30,- Kč pro seniory/ 35,- Kč pro studenty). Děti a mládež do 6 let mají na akci vstup zdarma. Zájemci mohou rovněž soutěžit o volný vstup na Ostrava Čokoládový Festival 2017 na www.cokoladovy-festival.cz.

Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Márek Vaňa, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů: čokoládové pralinky s moučnými červy, dyňová polévka s bílou čokoládou v suchém ledu nebo vanilková krupicová kaše z espumy s čokoládovým sněhem. Chybět nebude ani šéfkuchař Jiří Holub z Sirupárny Olomouc bude vařit kuřecí prsa na čokoládovém likéru nebo omáčku mole poblano z čokolády. Václav Kijonka (Mr. Vonka) připraví s dětmi brownies nebo čokoládové bonbony.

I tento rok budou na Čokoládovém festivale různé workshopy, jak pro děti, tak i pro dospělé (výroba čokoládových makronek, pralinek,…). 

Ve výstavním sále budou ke zhlédnutí obaly čokolád z celého světa, které pro účely akce zapůjčil p. Stanislav Kramský. Výstavu pak doplní historické předměty a filmové dokumenty.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit si různé druhy čokolád u stánků společností ČokoKebab, Kamila chocolates, Kamelie – víno z Francie, Korunna Pralines, ChocoBonte, Mr Vonka, Chocolaterie Havířov, Marmeládová zahrada, Sirupárna, Felinni Chocolates, Čokoláda Lyra, Čo-Xo, Šmakujto. …

Návštěvníci si budou moci zakoupit čokoládové pivo, ochutnat vafle, fondán, čokoládové víno, čoko-kebab a další. 

Pátý čokoládový festival však nabídne i mnoho dalších doprovodných akcí plných překvapení. Bude to zkrátka jedinečné setkání všech milovníků čokolády, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Čokofest 2017

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (416 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (677 metrů)