Rožmberská kapela

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Rožmberská kapela

Rožmberská kapela (založena 1974 ) je instrumentálně-vokální soubor, který se zabývá interpretací středověké a renesanční hudby. Navazuje na tradice historické Rožmberské kapely, která působila v letech 1552 až 1602 na českokrumlovském zámku, později v Třeboni, a přispívala k lesku jihočeského panovnického dvora Viléma a Petra Voka z Rožmberka.

Všichni členové souboru jsou profesionální hudebníci, kteří působí ve významných hudebních tělesech v Praze (Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Státní opera Praha, Hudební divadlo v Karlíně). Hráče spojuje zájem o starou hudbu a ochota učit se ovládat více (dnes už neobvyklých) nástrojů, což bylo ve středověku samozřejmostí. Obsazení je variabilní podle konkrétního programu. Soubor působí již 40 let a má za sebou mnoho úspěšných domácích i zahraničních turné: např. Řecko, Švédsko, Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Malta, Švýcarsko ,Wales a další. Účastní se prestižních festivalů staré hudby např. v Německu (Drážďany, hrad Wartburgu, Berlín, Kolín n.R. aj.), v Itálii (Merano, Belluno aj.), v Rakousku (Vídeň, Millstatt, Salzburg aj.), v Lucembursku, Belgii, Francii (Belfort), v Aténách a v dalších evropských městech.

Soubor pořídil nahrávky pro některé evropské rozhlasové stanice:např. rakouské ORF , WRD, Deutschland Radio Berlin, Radio Nacional de Espaňa, Řecký rozhlas. Opakovaně nahrával pro Československý, resp.Český rozhlas. Spolupracoval na několika vlastních pořadech s Českou televizí (např. z cyklu Ti nejlepší z klasiky). Rovněž nahrával hudbu k několika českým i zahraničním filmům.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Rožmberská kapela. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Rožmberská kapela: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde Rožmberská kapela vystoupí? Přidej ji.

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout