Lambchop

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Lambchop

Od chvíle, kdy v roce 1994 vydala svou debutovou desku I Hope You’re Sitting Down, nashvillská kapela Lambchop už mnohokrát dokázala, že v Americe existuje jen pramálo podobně fascinujících a podmanivých uskupení. V prvních letech byla nálepkována přídomkem „alt-country“ a lze říct, že se jí podařilo svým nenápadně radikálním způsobem proměnit chápání toho, co dokáže country hudba a s ní tradičně spjaté nástroje. Ovšem označit Lambchop jako pouhé „alt-country“ by bylo naprosto nedostačující. V průběhu let jejich zvuk obohatily prvky soulu, jazzu a elektroniky – vždy opodstatněně, vkusně a zcela autenticky.

I když se sestava i počet hudebníků během let několikrát změnily, jedna konstanta zůstává: frontman a písničkář Kurt Wagner. Wagnerův nezaměnitelný tlumený baryton, jeho důvtipné texty a dar vytvářet nádherně křehké melodie jsou něžně tlukoucím srdcem kapely. Hudba Lambchop jako by ztělesňovala frázi „méně je více“, navzdory bombastičností ovládané době.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Lambchop. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Lambchop: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde Lambchop vystoupí? Přidej ji.

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout