Divadlo Tramtarie, Olomouc

Divadlo Tramtarie

Olomouc, Hynaisova 11

Není tu akce, kterou Divadlo Tramtarie pořádá? Přidej ji
  • Byli tady
  • Napsali jsme...
  • Ohodnoť místo
  • www.divadlotramtarie.cz

Jsme nezávislá profesionální scéna, která má touhu dělat divadlo po svém, tak, aby bavilo. Nás i diváky.

Naše témata čerpáme ze současnosti, z toho co nás obklopuje, rozesmívá i trápí, popkultura nás netíží, naopak, inspiruje nás. Našimi zdroji nejsou primárně klasické dramatické texty, ale spíše film, literatura, komiks či internet. Hledáme silné příběhy, aktuální témata. Naše jevištní poetika vyhází z oblasti rozhraní filmové a divadelní řeči.

Mezi naše typické rysy patří využití filmových projekcí, rychlý způsob vyprávění, epizodická struktura či rychlý střih. Jsme prostorem pro výrazné režisérské osobnosti, pro kreativní autorské přístupy. Jsme místem setkání. Herců, režisérů, dramaturgů, výtvarníků, hudebníků i filmařů. Nechceme recyklovat stokrát ozkoušené šablony, baví nás riskovat, hledat a nacházet! Naším společným cílem jsou řemeslně zvládnuté a zároveň nápadité inscenace, které osloví široké divácké spektrum, neb bez diváka není divadla.

Divadlo Tramtarie je nezávislé profesionální divadlo, které zahájilo svoji existenci v roce 2005. Od roku 2006 sídlí ve Slovanském domě v centru hanácké metropole. Ve vlastní produkci uvádí pět divadelních premiér za sezónu, inscenace jsou pravidelně každý měsíc reprízované, v průměru dosahují 40 repríz. Uvádí zhruba patnáct akcí za měsíc ve svém prostoru a dalších až 20 výjezdů měsíčně po celé republice. Za dobu své existence si Divadlo Tramtarie postupně dokázalo vytvořit stabilní pozici v kulturním prostředí města Olomouce, zajišťuje pravidelnou kulturní produkci pro širokou veřejnost.

Nedílnou součástí činnosti Divadla Tramtarie jsou zájezdová představení po celé České republice, kterých do roka absolvuje přes 200. Obrovský úspěch mají pohádky, s nimi Tramtarie vyjíždí nejen do České republiky, ale i do zahraničí (Německo, Lucembursko, Belgie, Slovensko)

Činnost Divadla Tramtarie finančně podporuje Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.Divadlo Tramtarie a okolí - aktuální program

Momentálně se zde nic nekoná. Víš o akci, která tu chybí? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Divadlo Tramtarie: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!