Moravské divadlo Olomouc, Olomouc

Moravské divadlo Olomouc

Olomouc, Horní nám. 22

1
Není tu akce, kterou Moravské divadlo Olomouc pořádá? Přidej ji
  • Byli tady (1)
  • Napsali jsme...
  • Ohodnoť místo
  • www.moravskedivadlo.cz

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky.

Mezi nejúspěšnější inscenace ze současného repertoáru Moravského divadla Olomouc se řadí opery Prodaná nevěsta či Carmen, operety Netopýr a Paganini, muzikály My Fair Lady a Noc na Karlštejně, balety Labutí jezero či Romeo a Julie nebo komedie Sluha dvou pánů, Když se zhasne a Najdeme se na Ztracené. Od roku 2008 hraje divadlo také v komorních prostorách (Studio Českého rozhlasu Olomouc, Divadlo hudby), pro které byly připraveny různé inscenace, např. úspěšná tragikomedie pro tři herečky Královny. Stále více se součástí divadla stává občanské sdružení Baletní studio při MDO a Hudebně-dramatické studio při MDO.

Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora. Moravské divadlo Olomouc je také již několik let pořadatelem letního festivalu Olomoucké divadelní prázdniny.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Současná kapacita hlediště je 398 míst.

 Moravské divadlo Olomouc a okolí - aktuální program

Momentálně se zde nic nekoná. Víš o akci, která tu chybí? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí

Moravské divadlo Olomouc na fotkách...

Moravské divadlo Olomouc, Olomouc

Moravské divadlo Olomouc, Olomouc

 
Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Moravské divadlo Olomouc: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!