Kláštery Český Krumlov, Český Krumlov

Kláštery Český Krumlov

Český Krumlov, Latrán

1
Není tu akce, kterou Kláštery Český Krumlov pořádá? Přidej ji
  • Byli tady (1)Andrea Morkusová
  • Fotky z okolí
  • Ohodnoť místo
  • www.klasteryck.cz

Rozsáhlý komplex bývalých klášterů minoritů a klarisek rozprostírající se při východní straně českokrumlovského Latránu v meandru řeky Vltavy.

Zdejší klášterní komplex byl založen v polovině 14. století tehdejšími držiteli jihočeského panství, Rožmberky. Již od svého počátku byl koncipován jako podvojný - nacházel se zde konvent bratří i sester řádu sv. Františka.

K minoritům a klariskám přibyla v roce 1375 ještě komunita bekyní - zbožných laických sester, které přebývaly v objektu sousedícím s konventem klarisek. Vznikl tak unikátní soubor trojklášteří.

Dnešní podoba kláštera je výsledkem několika stavebních etap od jeho založení ve 14. století, přes pozdně gotickou úpravu mezi lety 1490 - 1500 a postupnou barokní přestavbu probíhající během 17. a 18. století.

Novodobá historie krumlovského kláštera, v níž sloužil jako vojenské učiliště, prostory k bydlení, sídlo nejrůznějších institucí či sklady, se na jeho stavu neblaze podepsala. V letech 2014 - 2015 však klášter prošel rozsáhlou revitalizací, po níž v bývalých klášterních objektech vzniklo moderní kulturně vzdělávací centrum.

Dnes jsou českokrumlovské kláštery otevřeny široké veřejnosti, které přibližují klášterní život, kulturu, historii a umění daného období. Navštívit zde můžete stálé expozice "Život a umění v krumlovských klášterech" a "Interaktivní expozice lidských dovedností". Vlastnoručně si můžete vyzkoušet i některé z řemesel v řemeslné uličce. Pravidelně se zde pořádá mnoho doprovodných a kulturních programů, včetně speciálních akcí pro děti, nachází se zde i návštěvnické centrum a kavárna.

Proč právě sem: přijďte poznat historii i přítomnost unikátního trojklášteří v Českém Krumlově, vyzkoušejte si nejrůznější řemesla a zúčastněte se některého z mnoha kulturních a doprovodných programů.

Foto: Andrea Morkusová, Lubor Mrázek a Tomáš Vojáček

 


Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí

Kláštery Český Krumlov na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Kláštery Český Krumlov: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!