Startuje festival Prague Proms. Zahájí ho hudba Franka Zappy v pražském Rudolfinu

Líbí? Pošlete to dál...
Startuje festival Prague Proms. Zahájí ho hudba Franka Zappy v pražském Rudolfinu

Mezinárodní hudební festival Prague Proms odstartuje 18. června svůj 12. ročník. Slavnostní zahájení si vezme na starost Český národní symfonický orchestr i několik zahraničních hostů, kteří společně uvedou ve světové premiéře koncert Musics by Frank Zappa: Orchestra En Regalia.

Zahájení festivalu proběhne v pražském Rudolfinu, kam dorazí i významný host – dcera slavného hudebníka Diva Zappa, americká umělkyně a podnikatelka. „Český národní symfonický orchestr vystoupí ve velkém obsazení, v jakém v Rudolfinu ještě nehrál,“ láká na jedinečné vystoupení šéf Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl, „na jevišti bude celkem 89 hudebníků.

Návštěvníci se mohou těšit na pestrý program sestavený ze symfonických úprav skladeb Franka Zappy, jednoho z nejprogresivnějších hudebníků a skladatelů všech dob. Chybět nebudou skladby Outrage at Valdez a G-Spot Tornado, zazní i Zappa In New York či London Symphony Orchestra Vol. 1&2. České symfoniky doprovodí i čtveřice zahraničních hostů. Na kytaru zahraje Jamie Kime, na baskytaru Scott Thunes, kláves se chopí Ian Underwood a za bicí soupravu usedne Joe Travers.

Festival Prague Proms potrvá až do 26. července a kromě zmiňované hudby Franka Zappy nabídne i další koncerty klasické, filmové, world a jazzové hudby. Návštěvníci se mohou těšit na významné hudebníky, jako jsou Melody Gardot, Dianne Reeves, Angélique Kidjo i Edita Gruberová

Související video

14.6.2016 | Barbora Bittnerová

Přidat komentář Líbí se mi to

 

Co by vám také nemělo uniknout

Označeno štítkem "Prague Proms"

Přidat na Seznam.cz Mějte články z Informuji i na Seznamu

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.