Třetí ročník Prague Design Week bude kreativní nářez

Třetí ročník Prague Design Week bude kreativní nářez

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Prague Design Week 2016 jako jediná jarní designérská přehlídka u nás nabídne veřejnosti příležitost zhlédnout poces a výrobu uměleckých děl a předmětů, prohlédnout a zakoupit si originální designové kousky a dokonce si v rámci workshopů vyzkoušet jejich výrobu.  Letošní ročník láká například na unikátní kovové plastiky Libora Hurdy, automobilový design studia Bété, soustružené dřevěné mísy Jiřího Chmelaře, luxusní umělecké reprosoustavy Sexy Fusion nebo kabelky UASHMAMA vyrobené z pratelného papíru. Prodejní výstavu doprovodí promítání v Design Kině a přednášky, workshopy nebo koktejlové party s autory. 

Novinky letošního ročníku

Prague Design Week se koná od 2. do 8. května Kafkově domě. Expozice budou přístupny každý pracovní den od 12 do 22 hodin, v sobotu a neděli pak v časech 10 – 22 hod, respektive 10 – 19 hodin. Příznivci designu mohou Prague Design Week během celého týdne navštívit za 140 Kč, anebo 90 Kč (zlevněné vstupné).

„Součástí akce jsou i letos kromě expozic každodenní přednášky a promítání videí v Design Kině. Pro rok 2016 plánujeme také několik inovací, například dvojjazyčný katalog s průvodcem výstavou zdarma ke vstupence pro všechny návštěvníky, nebo speciální prezentaci od ústeckých studentů Ateliéru produktového designu v centru Prahy,“ uvedl Ondřej Krynek, zakladatel a organizátor Prague Design Week. 

Jarní přehlídka tvorby českých a zahraničních designérů představí řadu atraktivních projektů od designových držáků na bicykly či netradičních jógových míčů až po futuristické vodní dýmky.  

Hlavní myšlenkou Prague Design Week je ukázat design jako kreativní disciplínu, nikoliv jen finální produkt, proto designéři a tvůrci v expozicích návštěvníkům akce poodhalí proces vzniku svých kolekcí či výrobků.

Seznam všech 93 vystavovatelů, detailní program na každý den i více podrobných informací o akci najdete na internetových stránkách www.PragueDesignWeek.cz.

Kabelka UASHMAMA

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Další novinky z umění

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!