Gabriela Gunčíková na Eurovizi! Česko vsází na finalistku Superstar

Líbí? Pošlete to dál...
Gabriela Gunčíková na Eurovizi! Česko vsází na finalistku Superstar

Další ročník mezinárodní pěvecké soutěže Eurovision Song Contest se blíží. Dnes byla ohlášená také česká reprezentantka, která se bude snažit prolomit nevalný úspěch České republiky na tomto hudebním klání. Porota nakonec vybrala zpěvačku a finalistku Superstar Gabrielu Gunčíkovou.

Gabriela Gunčíková bude bojovat o postup se svojí písní I Stand. Eurovize opět nabídne dva semifinálové večery a finále, které se uskuteční 14. května ve švédském Stockholmu. Česká zástupkyně se představí během prvního semifinále 10. května. Obě semifinálová kola odvysílá v přímém přenosu Česká televize.

Českého účastníka prestižní soutěže vybírala letos pětičlenná porota, v níž zasedl například i loňský semifinalista Václav „Noid“ Bárta či hudebník Michael Kocáb. Mezi desítkami skladeb je zaujala právě skladba I Stand, za kterou stojí švétsko-irský autorský tým.

Gabriela Gunčíková se proslavila především svým účinkováním v druhé řadě pěvecké soutěže Česko Slovenská Superstar, ve které se dostala až do finále. "Eurovize je jako evropský pohár ve sportovních soutěžích, jen se jedná o nejlepší píseň a její interpretaci. Eurovize je možnost předvést své umění celému světu," vyjádřila se dvaadvacetiletá Gunčíková.

Eurovize patří k nejsledovanějším televizním hudebním soutěžím. Česká republika v ní však doposud příliš úspěšná nebyla. Minulý rok reprezentoval Česko duet Marty Jandové a Václava „Noida“ Bárty. Úspěch nezaznamenaly ani Tereza Kernlová a skupiny Kabát a Gipsy.cz. 

Foto: facebook.com

Související video

11.3.2016 | Barbora Bittnerová

Přidat komentář Líbí se mi to

 

Co by vám také nemělo uniknout

Označeno štítkem "Eurovize"

Přidat na Seznam.cz Mějte články z Informuji i na Seznamu

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.