Nová alba v lednu: hudební vzory Tří Sester, dopisy Boženy Němcové i reedice The Doors

Nová alba v lednu: hudební vzory Tří Sester, dopisy Boženy Němcové i reedice The Doors 

Leden přinese novinku kapely Tři Sestry vzdávající hold svým vzorům, audioknihu s korespondencí Boženy Němcové nebo nové vydání prvního kompilačního alba věhlasných The Doors.

Božena Němcová: Korespondence 1844–1862

Autentické dopisy slavné české spisovatelky, v nichž popisuje pocity zamilování a naděje, ale i rozčarování, hořkost a beznaděj, namluvila její seriálová představitelka Anna Geislerová. Tvůrci audioknihy k čtyřdílné minisérii, kterou právě uvádí Česká televize, vybírali nejzajímavější texty ze tří set zachovalých psaní. Posluchači uslyší také hlas Igora Orozoviče, který doplnil vysvětlující reálie.

Vychází 4. ledna.

 

Tři Sestry: Sex Drógy Rokenról

Ačkoli jsou kvůli pandemii covidu-19 koncerty dočasně zapovězené, domácí pub rocková partička se rozhodla vydat novou desku, na níž skládá poctu svým punkovým vzorům šedesátých až osmdesátých let minulého století. V tuctu nahrávek nechybí předělávka songu I Wanna Be Your Dog od The Stooges, All Tomorrow‘s Parties kapely The Velvet Underground nebo Sex And Drugs and Rock and Roll zpěváka Iana Duryho, jenž se dostal i do názvu alba.

Vychází 15. ledna.

GhosteMane: Anti-Icon

Eric Whitney působící pod pseudonymem GhosteMane osobitě kombinuje metal a punk rock s hip hopem. Na své prý nejsilnější desce otevřel staré rány a prozkoumal nejtemnější myšlenky, které se propsaly do zvuku nové desky, na níž zpracoval téma vzestupu a pádu nebo extáze v bolesti. Nové nahrávky představí, pokud to epidemiologická situace dovolí, na pražském koncertu 27. listopadu ve Foru Karlín.

Vychází 22. ledna.

The Doors: 13

Reedice se dočká vůbec první kompilační album legendárních The Doors s prostým pojmenováním podle počtu písní. Kapela ji vydala v listopadu 1970, kdy frontmanovi Jimu Morrisonovi zbýval necelý rok života. Soubor zahrnuje hity jako Light My Fire, People Are Strange nebo Hello, I Love You.

Vychází 29. ledna.

Soen: Imperial

Progresivní metalisté z chladné Skandinávie vydávají v pořadí páté album, které nabídne celkem osm singlů. Vévodí jim nahrávka Monarch, jež je podle bubeníka skupiny Martina Lopeze epickou dynamickou písní o tradičních atributech lidstva. „Jako třeba přesvědčení, že projevit soucit a vlídnost je známkou slabosti,“ vysvětlil pro server Louder bubeník.

Vychází 29. ledna.

Foto: Bontonland

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

(1 hodnocení) A co tvé hodnocení?