Hlas Led Zeppelin Robert Plant se vrací! Vstupenky jdou do prodeje již zítra

Líbí? Pošlete to dál...
Hlas Led Zeppelin Robert Plant se vrací! Vstupenky jdou do prodeje již zítra

Anglický rockový zpěvák Robert Plant, který je známý především svým působením v legendární kapele Led Zeppelin, se vrací do České republiky. Tentokrát se vůbec poprvé představí fanouškům v Plzni. Doprovodí ho The Sensational Space Shifters.

Nezaměnitelný hlas Roberta Planta zaplní plzeňský přírodní amfiteátr Lochotín 27. července 2016. Vstupenky jdou do prodeje již zítra, 9. února. Naleznete je v síti Ticketpro od deváté hodiny ranní. Jeden lístek pořídíte za cenu 1 290 korun.

Robert Plant je součástí světové hudební scény již od roku 1966, kdy začíná nahrávat své první komerční nahrávky. O několik let později stojí také u založení skupiny Band of Joy, která se postupem času transformuje ve slavné Led Zeppelin. Když v roce 1980 umírá bubeník John Bohdam, končí i kariéra této vlivné rockové kapely. Robert Plant však na hudbu nezanevře a pouští se do mnoha vlastních sólových projektů, v níž kombinuje psychedelický rock, blues, africkou a lidovou hudbu i moderní elektronické rytmy.

Na plzeňském koncertu doprovodí Planta formace The Sensational Space Shifters. Tato spolupráce vznikla díky kritikou velmi dobře hodnoceným nahrávkám Dreamland a Mighty Rearranger. Obě byly nominovány i na cenu Grammy. První společné album Roberta Planta a kapely The Sensational Space Shifters nese název Lullaby and… The Ceaseless Roar a patří podle kritiky mezi zásadní nahrávky loňského roku. Jak to tomuto spojení šlape i naživo se přesvědčí čeští fanoušci již v červenci! 

Související video

8.2.2016 | Barbora Bittnerová

Přidat komentář Líbí se mi to (2)Komu se to líbí?

 

Co by vám také nemělo uniknout

Přidat na Seznam.cz Mějte články z Informuji i na Seznamu

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.