Alternativní pop Ille rozezní prostory NoD

Alternativní pop Ille rozezní prostory NoD

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Krásně, křehce a opravdově. Tak zní písně zpěvačky a skladatelky Olgy Königové, která se svým projektem ILLE vystoupí 11. listopadu v NoD. Zpěvačku a klavíristku Olgu Königovou mohou znát mimo jiné fanoušci skupiny Obří broskev. Stejně jako její manžel Jakub, jenž se po českých klubech pohybuje jako kuchař Kittchen, se i ona dala na vlastní dráhu. Se svým projektem ILLE nahrála ve spolupráci s producentem Dušanem Neuwerthem album „Ve tvý skříni“, jehož hlavními devizami jsou podle odborných kritiků hravost, chytrost, svébytná poetika, opravdovost a působivá atmosféra.

Když loni v srpnu debut ILLE vyšel, nejeden recenzent se jej nebál označit za jedno z nejlepších domácích alb roku. Teď, tři čtvrtě roku po vydání se ukazuje, že to rozhodně nebyla planá slova. Kromě nominace na výroční hudební ceny Anděl (v kategorii skupina, objev a album), získala deska i nominaci na cenu české hudební kritiky Apollo 2013, nominaci na Óčko Hudební ceny 2013. Redaktoři webového magazínu Musicserver.cz ho dokonce ve svém každoročním žebříčku nejlepších domácích alb označili za to úplně nejlepší, co v ČR během loňského roku vyšlo.

Alternativním popovým písním nechybí i přes jejich nezávislý zvuk návykové melodie. Z alba již vzešly dva úspěšné videoklipy k singlům Holka ve tvý skříni a Zapomenout. ILLE boduje u oborné kritiky a posluchačů příjemnou civilností, perfektním zvukem i autentickými texty.

Koncertní složení: Olga Königová (Obří Broskev, Kašpárek v rohlíku), Marek Svoboda (Alaverdi), A. m. Almela (Photolab) a Petr Odstrčil (Soliloqui).

“Zpěv Olgy Königové je podobného rodu jako třeba projev Lenky Dusilové, obě zpěvačky spojuje nejen nestylizovaný, přirozený výraz, ale i podobná barva hlasu. Se zvukem, který je dílem osvědčeného producenta Dušana Neuwertha a v němž se ladně doplňují folkrockově strunná aranžmá s jemně tepající elektronikou a teple syntetickými zvukovými prostory si tento zpěv vyloženě notuje.” Ondřej Bezr – iDnes.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Experimentální prostor Roxy / NoD nabízí i další akce

Mohlo by se ti líbit...

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!