Po dvou letech se do ČR vrací legendární ansámbl The Duke Ellington Orchestra

Po dvou letech se do ČR vrací legendární ansámbl The Duke Ellington Orchestra

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Do Čech a na Moravu se po dvou letech vrací hudební těleso, bez nějž by dnešní jazz, pop music a vlastně také rock pravděpodobně vypadaly úplně jinak. The Duke Ellington Orchestra – ansámbl, který před 90 lety definoval moderní hudbu se v dubnu představí publiku v Praze a Brně.

Poslední koncert ve Velkém sále pražské Lucerny byl vyprodaný a obdobný úspěch se očekává i v roce 2014. Duke Ellington Orchestra vystoupí 26. dubna 2014 ve Velkém sále pražské Lucerny a 27. dubna v čerstvě otevřeném Sono Music Clubu v Brně.

Neuvěřitelných devadesát let je na scéně orchestr, jenž pod vedením svého geniálního kapelníka posunul jazz již ve dvacátých až čtyřicátých letech minulého století o několik úrovní. Důrazem na propracovaná aranžmá, práci se zvukem nástrojů a profesionalitu členů se Duku Ellingtonovi podařilo přesunout jazz a swing z putyk a klubů rozličné pověsti a úrovně do koncertních síní.

Duke Ellington jako první definoval americkou hudbu. Bez základního směru stanoveného Dukem Ellingtonem a jeho orchestrem by stěží hledal svoje místo na slunci třeba i Frank Sinatra. Stejně tak by dnešní elektroswingoví eskamotéři neměli kde objevovat zajímavé tracky, s nimiž pak kouzlí pro nadšené tančící publikum druhé dekády jedenadvacátého století.,

Duke Ellington vedl orchestr od roku 1923 až do své smrti v roce 1974, pak jej převzal jeho syn Mercer a po jeho skonu umělecké dědictví i nadále střeží další členové rodiny. Orchestr pod vedením pianisty Thomase Jamese dnes s vysokou profesionalitou, tvořivým respektem a svěžím espritem udržuje a rozvíjí kapelníkův odkaz.

Během své kariéry Duke Ellington získal 12 Grammy, složil přes dva tisíce skladeb, v čele svého orchestru odehrál na dvacet tisíc koncertů po celém světě. Dotknout se hudební historie a hlavně se radovat z nádherné muziky mohou v dubnu i návštěvníci Lucerny a Sono Music Club.

Vstupenky na koncert The Duke Ellington Orchestra, který proběhne 26. 4. 2014 ve Velkém sále Lucerny v Praze a 27. 4. v brněnském Sono Music Clubu, jsou k dispozici exkluzivně v předprodejní síti Ticketpro. Jejich cena začíná na 890 Kč. Veškeré další informace na www.brnokoncert.cz.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Lucerna - Velký sál nabízí i další akce

Umělci: Duke Ellington

Místo konání: Lucerna - Velký sál

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!