Legendární komici The Umbilical Brothers vystoupí poprvé v České republice

Legendární komici The Umbilical Brothers vystoupí poprvé v České republice

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Duo The Umbilical Brothers tvoří mimové z Austrálie, kteří baví publikum už hodně let. Ve svých vystoupeních kombinují pantomimu s dialogem, loutkami, groteskami, vokálními zvukovými efekty a hojně zapojují i diváky, čímž vytvářejí jedinečná a neopakovatelná představení. Jejich umění ve svých prestižních pořadech ocenily takové legendy jako Larry King či David Letterman nebo Jay Leno. V rámci svého turné po Evropě navštíví i Českou republiku a v říjnu tohoto roku vystoupí v pražské Lucerně a v brněnském Semilassu.

Světoznámou bavičskou dvojici tvoří australští herci Shane Dundas a David Collins. The Umbilical Brothers ale ve skutečnosti nejsou bratři, přesto jsou výborně sehraní. Oblíbené komediální duo o svém soukromí příliš nemluví a raději za sebe nechává mluvit vyprodané sály po celém světě. Známá je však historka o jejich prvním setkání. Potkali se v roce 1988 na univerzitě v Sydney tak, že se David nešťastně otočil a neúmyslně zlomil Shaneovi nos. Po tomto incidentu se sešli a začali spolu psát scénky. Pak se postupně objevovali na malých komediálních scénách, kde zkoušeli netradiční skeče před mezinárodním publikem. V roce 1991 se pustili do série stand-up koncertů, televizních vystoupení a komediálních výletů po Austrálii. Mimo jiné vystupovali na Cat Laughs, komediálním festivalu v Melbourne, v opeře v Sydney, na Adelaide Fringe festivalu, na divadelním festivalu v Tampere či známém festivalu Fringe v Edinburghu, kde v roce 1995 vyhráli Choice Critics 'Award a byli nominováni na prestižní Perrier Award. Po sérii turné následovaly nadšené recenze a vyprodané show nejenom v Austrálii, ale i ve Španělsku, JAR, Singapuru, Hongkongu, na Novém Zélandu či v Edinburghu.

V roce 1999 byli hosty legendárního festivalu Woodstock a v témže roce debutovali na divadelních prknech ve Spojených státech amerických. Následovalo umístění mezi 100 nejkreativnějších lidí v zábavním průmyslu podle amerického kulturního týdeníku Entertainment Weekly. Jejich další show SPEEDMOUSE vyhrává Cenu za mimořádnou jevištní produkci na australských Comedy Awards. Rok zakončují natáčením show v opeře, která pak vychází na DVD. V Austrálii mají vlastní televizní show a doposud uvedli šest velkých představení, z nichž na DVD jsou k dispozici SpeedMouse, Dont Explain a Heaven Storm. Jejich show pro děti získává nominaci na AFI AWARDS a v roce 2006 se začali objevovat v oceněném televizním programu pro děti s názvem Upside Down Show, která se vysílala v USA.

V únoru letošního roku vystupovali The Umbilical Brothers poprvé na Slovensku a se svým dvouvystoupením, v Bratislavě a  Liptovském Mikuláši, vyprodali velké haly a sklidili velký úspěch. Jejich show Speedmouse mohou zhlédnout čeští diváci 16.10.2013 v pražském Velkém sále Lucerny a 17.10. od 20:00 v KC Semilasso v Brně.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Lucerna - Velký sál nabízí i další akce

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Lucerna - Velký sál

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!