Pražský hrad láká na hudební lahůdky

Pražský hrad láká na hudební lahůdky

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Sídlo českých prezidentů se stane během léta dějištěm několika zajímavých hudebních akcí. Hned tři zahraniční interpreti vystoupí na terase jízdárny Pražského hradu. Jedná se o ikonu světového blues Taj Mahal, americkou písničkářku Reginu Spektor a irského zpěváka Glena Hansarda.

Taj Mahal patří k nejzásadnějším osobnostem bluesové scény 20. století. Hudební kariéru začal před více než 40 lety. Inspirací i podporou mu byli zejména rodiče, jeho tatínek byl jazzový pianista a skladatel, matka zpívala v gospelovém sboru. Po universitě zakládá svou první kapelu pod názvem Rising Sons a vydává první úspěšná alba Mahal (1967), The Natch'l Blues (1968) a Giant Step (1969). V roce 1997 získává svou první cenu Grammy za album Señor Blues. O pouhé tři roky později získává další Grammy, tentokrát za Shoutin' in Key. Za svou kariéru vydal 25 studiových alb, velké množství živáků i různých kompilací. Nenechte si ujít jeho pražský koncert, který se uskuteční dne 23. 7. 2013.

Regina Spektor vystoupila před třemi lety na ostravském festivalu Colours a letos se chystá na svou pražskou premiéru. Americká písničkářka a pianistka ruského původu patří k nejpozoruhodnějším a nejsledovanějším jménům současné hudební scény. V Praze představí zejména své loňské album What We Saw From The Cheap Seats i svou starší tvorbu. V roce 1989 se stěhuje z rodného Ruska a nakonec zakotví v New Yorku. Postupně si získávala renomé díky koncertům v kavárnách a klubech v New Yorku, kde také prodávala své desky 11:11 (2001) a Songs (2002). Během turné s kapelami jako The Strokes nebo Kings of Leon a také na mnoha samostatných koncertech si získávala nové a nové fanoušky po celém světě. Postupně vydává další alba a získává si pozornost i mimo spojené státy. Již 13. července se mohou o jejích kvalitách přesvědčit i obyvatelé našeho hlavního města.

Glena Hansarda není potřeba českému publiku příliš představovat. Jeho koncert na terase jízdárny Pražského hradu bude opět unikátní. Přijede v čele doprovodné kapely, kterou tvoří členové The Frames spolu se smyčcovou a dechovou sekcí. Jeho zatím posledním albem je sólový projekt projekt Rhythm & Repose, který představuje velmi otevřenou Hansardovu bilanci událostí posledních let osobního i uměleckého života. Desku natočil před dvěma lety v New Yorku s americkými muzikanty bez účasti kohokoliv z domovské kapely The Frames či Swell Season (s výjimkou hostování Markéty Irglové ve dvou písních). Kromě koncertování si Glen Hansard také zahrál v několika filmech – v muzikálu The Commitments nebo ve snímku Once. Za píseň Falling Slowly získal spolu s Markétou Irglovou Oskara i nominaci na Grammy.

Nenechte si ujít některý ze zajímavých koncertů ve výjimečném prostředí Pražského hradu.

Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketpro. Cena jednotlivých koncertů se pohybuje od 650 do 890 Kč.

Letní koncerty na Pražském hradě:

The Taj Mahal Trio: 23. 7. 2013, 20.00, Terasa Jízdárny Pražského hradu
Regina Spektor: 13. 8. 2013, 20.00, Terasa Jízdárny Pražského hradu
Glen Hansard: 20. 8. 2013, 20.00, Terasa Jízdárny Pražského hradu

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!