AniFest odstartoval britský animátor Gerald Potterton. Milovníci animovaných filmů mohou do Teplic vyrazit až do 1.května

AniFest odstartoval britský animátor Gerald Potterton. Milovníci animovaných filmů mohou do Teplic vyrazit až do 1.května

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V pátek 26. dubna večer slavnostně odstartoval 12. ročník Mezinárodního festivalu animované tvorby AniFest. Zahajovací ceremoniál si v plném Koncertním sále Domu kultury v Teplicích nenechal ujít nikdo z hlavních představitelů letošního festivalu, včetně ředitele AniFestu Petra Šplíchala a čestného prezidenta, britského animátora a režiséra Geralda Pottertona. Jedno z jeho děl, film Žlutá ponorka, se následně promítnul jako součást zahajovacího programu. Festival probíhá současně v Teplicích, Krupce a Duchcově až do středy 1. května.

O slavnostní zahájení se postarala pohádková postavička Alenky z říše divů, která divákům představila hlavní osobnosti letošního festivalu. „Alenka je symbolickou postavou, která vystupuje i ve znělce tohoto ročníku AniFestu. Jako pohádková bytost z fantastického příběhu se skvěle hodila proto, aby pozvala návštěvníky do nádherného světa animace,“ vysvětluje ředitel festivalu Petr Šplíchal. Spolu s prezidentem AniFestu, Geraldem Pottertonem, následně seznámili diváky s porotou soutěžní části festivalu, vysvětlili hlavní motto akce „Animace, rytmus, hudba“ a pozvali přítomné na nejzajímavější filmové projekce i aktivity doprovodného programu. Po úvodních slovech se promítly dnes již tradiční filmové „lahůdky“ -  Žlutá ponorka a Heavy Metal, na kterých se podílel prezident festivalu Gerald Potterton. Hudebně na Žlutou ponorku se skladbami legendárních Beatles navázal koncert české revival skupiny Brouci Band ve Festivalovém stanu.

Od pátku 26. 4. se plní kinosály ve třech severočeských městech milovníky animovaných filmů. Sobotní dopoledne patřilo v Teplicích představení čínské animované tvorby. V rámci pásma „Panorama čínské animace“ se mohl český divák seznámit s aktuální tvorbou mladých čínských autorů. Festival nabízí celkem 149 soutěžních titulů, včetně tří celovečerních loutkových či animovaných snímků, a řadu nesoutěžních projekcí. Dětské publikum zaujmou pásma tradičních i nových večerníčků a pohádek. Vyzkoušet si však mohou také, jaké je to být režisérem či tvůrcem takových filmů v tzv. Školičkách animace. Protáhnout se po dlouhém sezení v kinech mohou návštěvníci na koncertech, jež uzavírají každý z festivalových dnů.

Filmová přehlídka AniFestu skončí ve středu 1. května v KD Teplice vyhlášením vítězných soutěžních snímků a nejlepšího celovečerního filmu.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!